МАНІПУЛЯЦІЯ: Смертність від COVID-19 в Норвегії найнижча від початку пандемії, у той час як обмежень немає

МАНІПУЛЯЦІЯ: Смертність від COVID-19 в Норвегії найнижча від початку пандемії, у той час як обмежень немає

15 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
366

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що в Норвегії вже місяць не діють жодні карантинні обмеження — маски, соціальна дистанція, паспорти вакцинації, а середня кількість смертей від COVID-19 за останні 7 днів найнижча від початку пандемії.

Пояснюємо, що не так.

По-перше, усі внутрішні обмеження в Норвегії справді скасували. Однак, у відео не вказують, що причиною зняття обмеження став високий рівень вакцинації населення. Станом на 25 вересня (дату зняття обмежень) в Норвегії принаймні одну дозу отримали 76% населення, повністю вакциновані 67% всього населення. Серед людей старше 18 років першу дозу отримали понад 90% населення. 

Досі діє лише вимога до тих, хто хворіє на COVID-19. Такі люди повинні дотримуватись самоізоляції.

Для мандрівників з інших країн обмеження залежать від зони, з якої прибувають туристи. Припинити обов’язкову самоізоляцію можна, якщо буде негативний результат ПЛР-тесту.

По-друге, середня кількість смертей від COVID-19 за останні 7 днів (від дати публікації відео — 10 листопада) не найнижча від початку пандемії. Показник щоденної кількості смертей від COVID-19 протягом 7 днів на мільйон населення 10 листопада (тобто за період з 3 по 10 листопада — дату публікації допису) — 0,73. Утім, наприклад, цей показник 10 липня (тобто за період 3 по 10 липня) становив 0,05, 12 вересня — 0,13, 2 листопада — 0,18.

Показник щоденної кількості смертей від COVID-19 протягом 7 днів на мільйон населення

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний