МАНІПУЛЯЦІЯ: Собаки-роботи будуть патрулювати Нью-Йоркське метро, бо поліція боїться туди спускатись

МАНІПУЛЯЦІЯ: Собаки-роботи будуть патрулювати Нью-Йоркське метро, бо поліція боїться туди спускатись

27 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
219

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Проросійські телеграм-канали та новинні сайти, посилаючись на статтю New York Post, поширюють інформацію, ніби в нью-йоркському метро настільки небезпечно, що поліція боїться туди спускатись, тому патрулювати метро будуть собаки-роботи.

Утім, це маніпуляція. У матеріалі New York Post не йшлося про те, що поліція боїться спускатись у метро. Роботів закупили, аби посилити охорону громадського порядку та підвищити ефективність поліції.

Собаки-роботи не будуть патрулювати вулиці або метро, їх використовуватимуть у ситуаціях, які загрожують життю поліцейських, зокрема під час захоплення заручників. Патрулювати метро буде автономний робот  К5 у супроводі поліцейського.

У статті від 11 квітня New York Post під заголовком «Поліція Нью-Йорка запускає “snitchBOT” для патрулювання міського метро та стеження за злочинцями», йдеться про три високотехнологічні пристрої, які влада Нью-Йорка передала поліції. Зокрема двох собак-роботів — «Digidogs», які коштували майже 750 000 доларів США, будуть використовувати у ситуаціях із захопленням заручників. 

Фото собаки-робота. Джерело: New York Post

У той час як автономний охоронний робот K5, оснащений мікрофонами, 360-градусною HD-камерою та сенсорами, використовуватиметься для патрулювання на Таймс-сквер і метро. У рамках семимісячного пілотного проєкту, який почнеться влітку 2023 року, робот K5 супроводжуватиме поліцейський. Також поліція Нью-Йорка буде оснащена StarChase — GPS-пристроєм, який дозволить правоохоронцям прикріплювати мітку до викраденого автомобіля та дистанційно відстежувати його.

Фото охоронного робота K5 та пристрою StarChase. Джерело: New York Post

«Якщо ми не хочемо рухатися вперед і використовувати технології для належної підтримки безпеки у містах, то ми не встигнемо за тими, хто робить погані речі, щоб завдати шкоди Нью-Йорку», — сказав мер міста Ерік Адамс.

Поліція Нью-Йорку не вперше використовує високотехнологічні пристрої в роботі. У 2020 році колишній мер Білл де Блазіо орендував собаку-робота для підсилення роботи поліції. Однак мешканці розкритикували зовнішній вигляд робота, тому угоду розірвали.

У жовтні 2022 року поліція Флориди використала собаку-робота, щоб врятувати 3-річну дитину, яку взяли в заручники.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний