МАНІПУЛЯЦІЯ: США офіційно визнали присутність своїх військ на території України

МАНІПУЛЯЦІЯ: США офіційно визнали присутність своїх військ на території України

29 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
73

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, що США нібито визнали, що на території України перебувають їх військові. Це нібито підтверджують документи, в яких вказано про надбавку для військових США, які служать в Україні. 

Подібна новина та документ справді існують. Проте вона направлена на військових, які охороняють посольство США у Києві та представляють військових аташе в Україні.

Скриншот допису

Завдяки пошуку за ключовими словами ми з’ясували, що новину про документ вперше опублікував сайт «Army Times» 28 липня 2023 року. Вони посилаються на неофіційну сторінку «Air Force amn/nco/snco» у фейсбуці, на якій документ опублікований 27 липня. У ньому справді йдеться про те, що військовослужбовці США, які проходять службу на території України, можуть отримати надбавку до заробітної плати у вигляді $325. 

29 липня представник Білого дому Джон Кірбі спростував заяву, що військові США беруть участь в активних бойових діях на території України. Лише невелика кількість американських військовослужбовців охороняють посольство США в Києві та представляють апарат військових аташе США в Україні. Вони й можуть отримувати дану надбавку. Також надбавку можуть отримувати аудитори, які контролюють допомогу США в Україні.

Також у тексті російські пропагандисти згадали, що такі надбавки нібито отримують оператори ЗРК «Patriot», у майбутньому пілоти F-16 та члени екіпажів танку «Abrams». Проте це не відповідає дійсності, оскільки Україна відправляє власних військових та спеціалістів на навчання. 

До прикладу, Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що українські пілоти вже розпочали освоювати F-16. Так само з танками «Abrams» та ЗРК «Patriot»: на танках навчання досі триває, а навчання на системі ППО вже завершилося і з 19 квітня 2023 року «Patriot» обороняє українське небо.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний