МАНІПУЛЯЦІЯ: Субсидії скасують, вчителів масово звільняють, з людей беруть за доставку газу | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Субсидії скасують, вчителів масово звільняють, з людей беруть за доставку газу

22 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram
2469

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється картинка із порівнянням «здобутків» чинного та колишнього президентів України.

Проте, це маніпуляція, адже не всі події та зміни в країні залежать безпосередньо від президента. 

Спростовуємо основні неправдиві тези.

Субсидії будуть змушені повернути ті, хто отримав їх неправомірно. Скасовувати субсидії не планують.

У ході перевірки отримувачів субсидій у квітні-жовтні 2019 року було виявлено низку порушень, а саме – отримання соціальної допомоги громадянами, які подали недостовірні дані про свої володіння. Мета моніторингу – вдосконалити контроль при наданні соціальної підтримки, щоб більш адресно допомагати тим, хто цього найбільше потребує. 

Згодом, у грудні ухвалили закон «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», за яким, у разі виявлення недостовірної інформації, на підставі якої було здійснено державні виплати, реципієнти мають повернути неправомірно або надміру отримані субсидії.

За влади Петра Порошенка споживачі теж сплачували за транспортування газу, але тоді вартість транспортування була включена у ціну за газ і сплачувалася в тому ж рахунку.

Продовжуючи реформування ринку, НКРЕКП дійсно виділив платіж за транспортування газу в окрему квитанцію з січня 2020 року. 

Забезпечення незалежності постачальників газу від операторів ГРМ (так званий анбандлінг) – це частина заходів євроінтеграції у сфері енергетики та одна з вимог Третього енергетичного пакету ЄС. Адже, якщо окрема компанія керує газорозподільною системою і одночасно виробляє або продає газ – це може перешкоджати доступу конкурентів до інфраструктури і призвести до підвищення цін для споживачів.

Кодування приватних українських каналів не є рішенням жодного з президентів. Утім, саме за президентства Порошенка Нацрада з питань телебачення і радіомовлення дозволила каналам закодуватися: їм переоформили ліцензію, і супутниковий сигнал став кодованим, замість відкритого (тут, тут) .

Попередньої згоди щодо кодування відкритих телеканалів чотири найбільші медіа-групи досягли ще у 2017 році – за президентства Порошенка. Проте цю подію довго переносили, і у січні 2020 року, коли президентом вже був Зеленський, закодували 22 телеканали груп StarLightMedia, «1+1 медіа», «Інтер» та холдингу «Медіа Група Україна». 

Згодом Володимир Зеленський та представники медіа-груп домовилися про запуск некодованих, але обмежених міжнародних версій телеканалів «1+1 International», «Інтер+», «Україна 24» та нового «ICTV Ukraine».

Вчителів масово не звільняють. І ми вже спростовували подібні маніпуляції про реформу освіти. В умовах децентралізації рішення про відкриття та закриття шкіл приймає громада. 

Меморандум МВФ передбачає оптимізацію кількості закладів початкової та середньої освіти шляхом створення опорних шкіл, до яких буде забезпечено підвезення вчителів та учнів з сільської місності. Такий підхід має на меті надати рівні умови для навчання і підвищити рівень надаваної освіти при більш ефективному використанні ресурсів.

Окрім цього, планується внесення змін до закону України про освіту щодо зміни структури зарплат для запровадження стимулів для шкільних вчителів. Тобто, більш ефективним педагогам зможуть підвищити зарплатню. Також, реформа сприятиме розширенню способів підвищення кваліфікації. А про конкретне звільнення вчителів не йдеться.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний