МАНІПУЛЯЦІЯ: Світові лідери хочуть скоротити кількість людства – Пламен Пасков | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: Світові лідери хочуть скоротити кількість людства – Пламен Пасков

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
17 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
3237

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється відео-інтерв’ю болгарського політика Пламена Паскова, де він стверджує, що політичні і громадські діячі, а також найбільш впливові бізнесмени хочуть скоротити населення Землі. У зв’язку з цим  вони пропонують різні форми стерилізації простого народу для контролю за кількістю населення. 

Нагадаємо, що фейки Пламена Паскова ми вже неодноразово спростовували ( тут і тут).    

Загалом Пламен Пасков вибирає заяви відомих людей, що стосуються кількості населення, та робить неправильні висновки. Нижче ж спростовуємо основні неправдиві тези нового відео. 

Теза 1. Білл Гейтс хоче скоротити населення Землі. Про це він відкрито заявляв.

VoxCheck неодноразово спростовував цю тезу. Проте, нагадаємо в черговий раз.

Білл Гейтс говорив не про скорочення населення Землі, а про скорочення приросту населення. 

У виступі Гейтс говорить про те, що з кращою вакцинацією, охороною здоров’я та доступом до медичних послуг (а не тільки вакцинацією) більше дітей буде виживати, тому потреба народжувати більше просто зникне. 

У бідних країнах жінки народжують більше дітей, ніж в багатих. Так вони збільшують шанси мати дорослих нащадків шляхом більшої народжуваності, зокрема через відсутність соціального захисту осіб похилого віку, що замість держави покладається на родину.

Теза 2. ООН також ставить собі за ціль вибірково зменшити населення через заохочення абортів, примусової стерилізації та контролю за народжуваністю. Крім того,ООН вважає, що дві третини населення є зайвим тягарем, тому 350 тисяч людей слід знищувати кожного дня. Про це нібито заявляв Жак-Ів Кусто.  

В інтерв’ю для Кур’єра ЮНЕСКО у листопаді 1991 року відомий дослідник Кусто дійсно говорив про скорочення населення на 350 тис. кожного дня. Проте, йшлося про гіпотетичну ситуацію. Кусто запитували про те, чи можна усунути загрозу від змій, комах, інших тварин так само, як усунули загрозу від деяких смертельних вірусів. На це дослідник пояснював, що через епідемії природа “компенсує” високу народжуваність високою смертністю. Тому ідея усунення загроз для людини може також бути небезпечною для людей. Далі Кусто наводить приклад такої небезпеки – перенаселення. Кусто зазначав: “Населення планети слід стабілізувати, а для цього слід ліквідовувати 350 000 людей кожного дня. Про це настільки жахливо навіть роздумувати, що ми навіть не повинні про це говорити. Однак ситуація, у якій ми перебуваємо, плачевна.”

І хоча його слова можна трактувати двозначно, в інтерв’ю немає жодної згадки про те, що зменшення населення – це ціль ООН та й що сам Жак-Ів Кусто виступає за ліквідацію частини людства. 

Теза 3. У звіті Фонду народонаселення ООН йдеться про те, що жодна людина не є CO2-нейтральною, а це ще одне підтвердження намірів скоротити людство.

Це маніпуляція. У публікації Фонду народонаселення ООН за 2009 рік йдеться про про те, що всі люди несуть відповідальність за парниковий ефект. Заклику до скорочення населення у цій публікації немає. 

Теза 4. Масова стерилізація може відбуватися через додавання медикаментів у масові напої.

Тут Пасков посилається на книгу “Еконаука”, співавтором якої є Джон Холдрен. Книга написана у 1977 році під впливом ідей мальтузіанства – думки про те, що через постійне зростання населення не буде достатньо ресурсів для нормальної життєдіяльності людей.

Автори книги пишуть про те, що стерилізацію населення можна було б проводити через додавання напоїв у медикаменти, але тоді це було технічно неможливо. Тому, така теорія – це лише роздуми авторів. Ба більше, ця книга не пов’язана з політикою держав і світових лідерів у цій сфері.

Теза 5. У публікації Фонду Рокфеллера за 2010 рік подано адміністративний сценарій обмежувальних заходів, коли COVID-19 ще навіть не було. Це підтверджує, що пандемію запланували саме для скорочення населення.

Цей фейк ми також вже спростовували

У публікації Фонду Рокфеллера “Сценарії майбутнього технологій та міжнародного розвитку”, на яку посилається Пламен Пасков, дійсно є згадка про обмежувальні заходи.

Однак, варто пам’ятати, що дана публікація тільки згадує про можливі варіанти розвитку подій. Оскільки бактерії та віруси постійно мутують, а ризики їхньої передачі людині зростають, зокрема через людське втручання у середовище дикої природи, ймовірність виникнення пандемії завжди існує.

Про пандемію йдеться у сценарії “LOCK STEP” , згідно з яким вона спалахнула у 2012 році.  

Короткий опис того, як країни світу будуть стримувати пандемію, справді схожий на обмеження, які зараз застосовуються. Проте, на початку сценарію згадується свинячий грип H1N1, спалах якого був у 2009 році. Тому, не дивно, що у припущеннях Фонду є саме такий сценарій.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний