МАНІПУЛЯЦІЯ: Світовий банк і ООН «сперечаються», скільки бідних буде в Україні до кінця 2022 року – 70 чи 90%

МАНІПУЛЯЦІЯ: Світовий банк і ООН «сперечаються», скільки бідних буде в Україні до кінця 2022 року – 70 чи 90%

20 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
3384

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито Світовий банк та ООН “сперечаються”, скільки бідних буде в Україні до кінця 2022 року – 70 чи 90%.

Утім, це — маніпуляція. Порівнювати оцінки Світового банку та ООН – некоректно. 

Світовий банк вказує, що рівень бідності в Україні може сягнути 70% у 2022 році за національним рівнем бідності. Для порівняння, Світовий банк вказує, що в 2021 році цей показник становив 18%.

В UNDP, Програмі розвитку ООН розглядають чотири можливі сценарії, за найгіршим з яких рівень тих, хто живе за межею бідності, та тих, хто може перетнути межу бідності, може сягнути 90,5%, якщо війна затягнеться протягом наступного року. З цих 90,5%, за найгіршим сценарієм ООН, за межею бідності опиниться 28%, а можуть перетнути межу бідності 62,5%. До війни за оцінкою ООН за межею бідності жили 2%  населення України, а могли перетнути межу бідності 43,4%.

Згідно з трьома іншими сценаріями ООН, рівень тих, хто живе за межею бідності, та тих, хто може перетнути межу бідності, може становити 53,8% (4,2% за межею бідності та 49,7% — можуть перетнути межу), 60,9% (6,4% і 54,5% відповідно)  або 64,5% (9% і 55,5%).

Частка населення, яке живе за межею бідності (жовтий колір) та може перетнути межу бідності (синій)

При цьому в ООН до уваги беруть міжнародний показник бідності – $5,5/день (для тих, хто може перетнути межу бідності — від $5,5 до 13/день) — а не національний, як у Світовому банку.  Національний показник — це кількість тих, хто живе на рівні, нижчому за фактичний прожитковий мінімум.

Крім того, оцінки Світового банку та ООН побудовані на припущеннях про те, що війна триватиме кілька місяців. Ба більше, прогноз побудований на момент, коли на півночі України ще тривали активні бойові дії. Однак хід війни змінюється чи не щодня, тому будь-які прогнози на такому ранньому етапі ще складно робити. З часом ми побачимо, що оцінки міжнародних організацій будуть постійно змінюватися. Cтан української економіки багато в чому буде залежати і від дій влади та самих українців.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний