МАНІПУЛЯЦІЯ: Тедрос Гебрейесус визнав, що бустерними дозами вакцинації від COVID-19 вбивають дітей

МАНІПУЛЯЦІЯ: Тедрос Гебрейесус визнав, що бустерними дозами вакцинації від COVID-19 вбивають дітей

29 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
693

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео про те, що очільник ВООЗ Тедрос Гебрейесус (Tedros Ghebreyesus) нібито визнав, що бустерними дозами вакцинації вбивають дітей. 

Скриншот допису, який поширюють у Facebook

Однак такі дописи — маніпулятивні. Далі пояснюємо чому. 

Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з Faktograf та AFP.

На відео показують виступ Тедроса Гебрейесуса 20 грудня 2021 року. Насправді очільник ВООЗ говорить: «Зараз з’являються нові докази переваг бустерної вакцинації, особливо для літніх людей, людей поважного віку, особливо старше 65 і старше 60 років. Тому, якщо бустерну дозу збираються використовувати, то краще зосередитися на тих групах, які мають ризик серйозних захворювань і смерті, а не, як ми бачимо, деякі країни використовують бустерні дози для дітей, що неправильно.» («There is new evidence emerging now of its benefits, especially with elderly groups, senior citizens, especially above 65 and above 60. So, if it’s going to be used, it’s better to focus on those groups who have the risk of severe disease and death, rather than, as we see, some countries are using to give boosters to children, which is not right.»)

Через масове поширення цього відео у соціальних мережах та маніпуляції з боку противників вакцинації, речник ВООЗ прокоментував цю ситуацію для BBC та AFP. Він пояснив, що в останньому реченні — «…some countries are using to give boosters to children, which is not right» — Тедрос Гебрейесус заїкався на першому складі «chil» у слові «children» (з англ. — діти). Тому воно прозвучало як «cil», що співзвучне зі словом «kill» (з англ. — вбивати).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний