МАНІПУЛЯЦІЯ: The Epoch Times доводить, що коронавірус штучний і розроблений в лабораторії | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: The Epoch Times доводить, що коронавірус штучний і розроблений в лабораторії

28 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
2040

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі Facebook поширюють інформацію про те, що коронавірус нібито навмисно розробили в китайській лабораторії. Докази цього нібито наводить видання The Epoch Time у своєму фільмі, опублікованому на початку квітня.

Фільм про походження нового коронавірусу перевірили незалежні фактчекери з ScienceFeedback. Вони виявили, що основні тези фільму неправдиві, а фактами, навіть якщо вони наведені точно, маніпулюють, щоб підтвердити основну тезу відео – штучний вірус походить із китайської дослідницької лабораторії.

Ресурс Media Bias / Fact Check (ним користуються незалежні фактчекери мережі IFCN) оцінює публікації видання The Epoch Times як псевдонаукові та такі, які поширюють протрампівську пропаганду та коонспірологію. Деякі публікації видання не проходили успішно перевірки фактчекерів.

Науковий консенсус – SARS-CoV-2 має природне походження.

Подібні тези про штучність коронавірусу поширюють:

  • Джуді Міковіц – про її псевдоекспертність та фільми «Пландемія» ми писали тут, тут і тут;
  • Лі-Мен Янь, яка нібито покинула Китай через «поширення доказів про штучне походження коронавірусу». Насправді, таких доказів не має.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний