МАНІПУЛЯЦІЯ: The New York Times визнало, що щодня 250 українських військових отримують поранення під Бахмутом

МАНІПУЛЯЦІЯ: The New York Times визнало, що щодня 250 українських військових отримують поранення під Бахмутом

14 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
540

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 27 листопада 2022 року в соцмережах поширюють новину, нібито видання The New York Times підтвердило, що під Бахмутом щодня 250 українських військових отримують поранення.

Проте це — маніпуляція. The New York Times справді писало про 240 поранених в одному з госпіталів у Бахмуті, але не всі поранені були військовими.

Скриншот допису

27 листопада американське видання опублікувало статтю про оборону Бахмута, зокрема про роботу єдиного в місті військового госпіталю.

Ось що журналісти повідомили про кількість поранених у цьому госпіталі: «Приблизно до опівдня п’ятниці лікарі нарахували 50 поранених, багато з них — військові. За день до цього було ще гірше: 240 людей пройшли через двері лікарні з різними травмами: від вогнепальних поранень до осколкових уражень і контузій».

По-перше, автори статті не стверджували, що усі 240 поранених є військовими. Із фрази «до опівдня п’ятниці лікарі нарахували 50 поранених, багато з них — військові» зрозуміло, що в цій лікарні отримують допомогу не лише військові. Інші джерела, як-от «Радіо Свобода» у репортажі за 2 грудня, повідомляють, що у військових медичних закладах у Бахмуті надають допомогу і цивільним. В українських державних органах та ЗМІ регулярно повідомляють про постраждалих цивільних унаслідок російських обстрілів Бахмута.

По-друге, The New York Times не повідомляло, що такі втрати (240 поранених) реєструють у військовому госпіталі щодня. У матеріалі описали лише ситуацію за один конкретний день.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний