МАНІПУЛЯЦІЯ: The Wall Street Journal закликало визнати поразку України

МАНІПУЛЯЦІЯ: The Wall Street Journal закликало визнати поразку України

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
696

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби видання The Wall Street Journal опублікувало статтю під заголовком «Настав час припинити магічні роздуми про поразку росії», в якій вказало, що:

  • немає жодних ознак того, що росія програє війну на виснаження;
  • російська економіка не зруйнована;
  • народна підтримка путіна залишається непохитною.

Російські блогери додають, що невдовзі Президенту США Джо Байдену доведеться пояснювати, чому Україна ніколи не переможе і ніколи не поверне сотні мільярдів доларів.

Утім, це маніпуляція. Статтю процитували вибірково. У матеріалі автор закликав США та союзників відійти від «магічного мислення» щодо поразки росії за допомогою низки короткострокових кроків та сконцентруватись на розробці довгострокової стратегії перемоги України. 

Скриншот допису

У статті автор Юджин Румер, колишній офіцер розвідки з питань росії в Національній раді розвідки США дійсно вказує, що санкції не призвели до краху економіки росії, путін не втратив народної підтримки, а російські війська продовжують наступати. Він пояснює це тим, що в липні 2021 року президент рф підписав нову Стратегію національної безпеки, яка передбачала підготовку країни до тривалої конфронтації із Заходом. Юджин Румер наводить приклад політики уряду США під час Холодної війни, яка полягала у формуванні довгострокового бачення протистояння режиму СРСР, інвестиціях в оборону і військовий потенціал. Тож він пропонує застосувати цей підхід до війни в Україні. 

У тексті ексвійськовий зауважує, що західні лідери добре показали себе на початковому етапі війни та швидко змогли запобігти розпаду України, забезпечити її сучасною зброєю, розвідувальними даними в режимі реального часу та ухвалили низку санкційних пакетів проти агресора. Однак вони не випрацювали стратегії на майбутнє.

Західні лідери сподівались, що кілька короткострокових дій або навіть щасливий випадок, як-от невдалий переворот євгєнія прігожина, санкції або передача нових видів озброєння, призведе до поразки росії. Проте автор наполягає, що ці короткострокові дії не допоможуть перемогти, тож варто напрацювати довгострокову стратегію. «Не повинно бути ілюзій, що будь-якої можливої комбінації короткострокових кроків буде достатньо, щоб змусити путіна відмовитися від війни. Чого явно не зробили західні лідери, так це не сказали своїм громадянам про довготривалий характер загрози з боку осмілілої, ревізіоністськи налаштованої росії», — вказано в тексті.

На думку автора, щоб стримувати росію потрібно продовжувати дію санкцій,  дипломатичну ізоляцію країни-агресора, запобігати втручанню кремля у внутрішню політику США та збільшувати інвестиції в оборонно-промислову базу НАТО. Окрім цього, він наголошує на необхідності збереження згуртованості та рішучості серед західних союзників та закликає не покладати великі надії, що зміна керівництва росії завершить війну. Адже наступники путіна намагатимуться не допустити повної інтеграції України в політичне та економічне життя європейського континенту. «США та їхні союзники повинні чітко усвідомлювати довгостроковий характер цього завдання. Закінчення війни, коли б це не сталося, навряд чи припинить конфронтацію між Росією та рештою Європи», — зазначено в матеріалі. 

Водночас посадовець вважає найважливішим, що, попри різні прогнози, Україна витримала російський натиск. За менше ніж два роки повномасштабної війни українська армія знищила «ціле десятиліття російської військової модернізації».

У статті також йдеться, що допомога Україні є важливою на її шляху до законного місця в Європі. Автор наголошує, що постачання зброї та боєприпасів — найнагальніший та найефективніший елемент західної стратегії. «Жодна посткомуністична країна в Європі не пройшла через те, через що зараз проходить Україна. Відновлення країни буде справою багатьох поколінь не лише для її власного народу, але й для її численних друзів, партнерів та союзників», — стверджує Юджин Румер.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний