МАНІПУЛЯЦІЯ: The Washington Post повідомило, що Зеленський планував піти у відставку на початку російського вторгнення

МАНІПУЛЯЦІЯ: The Washington Post повідомило, що Зеленський планував піти у відставку на початку російського вторгнення

29 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
1284

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби на початку російського вторгнення в Україну в 2022 році Володимир Зеленський був готовий піти у відставку. Російські медіа стверджують, що таку заяву він зробив під час інтерв’ю для  The Washington Post.

Утім, це — маніпуляція. Слова про готовність Володимира Зеленського вирвали з контексту.

24 серпня The Washington Post опублікували статтю про перші дні російського вторгнення та битву за Київ. Один із розділів був присвячений рішенню Зеленського залишитися у столиці. При написанні статті журналісти зверталися за коментарями до українських посадовців, зокрема до президента України.

Зеленському було відомо, що окупанти намагатимуться вбити його і що Київ може не вистояти проти російської навали, але він відмовився від пропозицій евакуюватися з Києва, пише The Washington Post.

Також видання зазначає, що Зеленський не збирався залишати посаду не через політичні амбіції, а через необхідність збереження єдності під час війни:   

«Зеленський також отримував звернення від європейських та американських високопосадовців щодо необхідності збереження безперервності влади. У деяких випадках йому пропонували допомогти покинути столицю.  Забезпечивши власну безпеку, вважали західні політики, він міг запобігти вакууму влади.

Він бачив ситуацію з точністю до протилежного — якби він втік, то без бою віддав би центр сили України росіянам, а це призвело б до негайного краху влади.  Як би почувалися українські військові на передовій без президента?  Зеленський заявив, що йдеться не про те, що він нібито чіплявся за президентство.

 «Я не намагаюся утримати владу», — пояснював Зеленський західним політикам.  «Якщо йдеться про те, що я піду, і це зупинить кровопролиття, то я повністю за це.  Я піду прямо зараз.  Я не для цього пішов у політику — і я піду, коли ви скажете, якщо це зупинить війну».

Зеленський підозрював, що деякі з його іноземних співрозмовників просто хотіли, щоб конфлікт якомога швидше закінчився, а його адміністрація фактично здалася росії».

У цій заяві Зеленський не каже, що був готовий піти у відставку у перші дні вторгнення. Натомість він говорить про гіпотетичну ситуацію, при якій його відставка допомогла б швидко завершити війну на користь України. Проте на тлі російського вторгнення такої можливості не було, тому президент вирішив продовжувати виконувати свої обов’язки в Києві.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний