Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Топ-менеджмент компанії Pfizer відмовився щеплюватися власною вакциною

22 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
16

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що голова Pfizer Альберт Бурла не захотів щеплюватися власною вакциною, як і весь склад фармацевтичної компанії. 

Автор допису наводить відео із телеканалу Russian America TV.

Насправді Альберт Бурла не відмовлявся від вакцинації.

Цей фейк вже спростовували іноземні незалежні фактчекери з USA Today.

Гендиректор Pfizer зазначив, що перші дози вакцини від COVID-19 мають отримати пріоритетні групи населення, які визначили Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC).

Водночас сам Доктор Бурла також планує вакцинуватися якомога скоріше. В інтерв’ю для видання CNN Бурла заявив, посилаючись на внутрішнє дослідження компанії Pfizer, що люди з більшою ймовірністю зважаться на вакцинацію, якщо побачать, що щеплення зробили самі керівники компанії.

Крім цього, у відео під дописом поширюють інші неправдиві тези, наприклад, що мРНК будуть безпосередньо втручатися у генетичний матеріал людини, а тестування вакцини Moderna провалилося у США. 

Раніше ми вже пояснювали, чому мРНК-вакцини не будуть змінювати ДНК людини. Щодо вакцини Moderna, то вона стала другою вакциною, яку затвердили в США, після вакцини компаній Pfizer-BioNTech. Ефективність вакцини Moderna оцінюють в 94,1%.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний