МАНІПУЛЯЦІЯ: Цитата віцеспікера Сенату Польщі про боротьбу українців

МАНІПУЛЯЦІЯ: Цитата віцеспікера Сенату Польщі про боротьбу українців

21 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
688

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито віцеспікер Сенату Польщі Міхал Камінський заявив, що зараз українці помирають за право бути гомосексуалістами. У дописах зазначають, що таку заяву Камінський зробив в ефірі радіо Zet.

Однак це — маніпуляція. Слова Камінського вирвали з контексту.

У польських ЗМІ ми знайшли повну цитату Міхала Камінського, він говорив, що російсько-українська війна — це не війна націоналізмів, а війна цінностей. Ось як звучали слова Камінського: «Сьогодні українці помирають за право бути гомосексуалістами, право бути лівими, правими, католиками, православними або атеїстами, і за право вибирати власного президента, посла, сенатора чи будь-кого іншого. Помирають за свободу, демократію та європейську інтеграцію». 

У мережі можна знайти кілька інтервʼю Камінського для радіо Zet. Ефір, уривки з якого поширюють у соцмережах, пройшов ще 21 вересня 2022 року. Це зрозуміло з одягу Камінського. У записі ефіру також є згадана цитата, вона розпочинається на 10 хвилині 46 секунді.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний