МАНІПУЛЯЦІЯ: Туреччина визнала загрозу від американських біолабораторій в Україні

МАНІПУЛЯЦІЯ: Туреччина визнала загрозу від американських біолабораторій в Україні

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
430

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У фейсбуці на проросійських сторінках з’явилась інформація, наче Туреччина визнала загрозу від розробки біологічної зброї в Україні, яку спонсорує США. Як доказ наводять скриншот новинного сюжету на одному з турецьких телеканалів. 

Утім, це — маніпуляція. Сюжет телеканалу не є офіційною заявою Туреччини, у ньому просто переказували чергові звинувачення росії щодо України. 

Фото екрану з телесюжету турецького каналу Тele1 , яке поширюють у мережі

У телесюжеті каналу Tele1 немає жодної заяви турецького уряду чи розвідки. Офіційні представники Туреччини не підтверджували заяв росії про біолабораторії.

У матеріалі каналу Tele1 просто переказують російські обвинувачення в бік України та США. Tele1 не спростовує заяв росії та не наводить позицію України. Російські пропагандисти використали цей сюжет як нібито підтвердження офіційної позиції турецької сторони. Однак сюжет телеканалу — це не офіційна заява турецької влади, реакція Туреччини на російські фейки навіть не згадується. 

Російські заяви про біолабораторії — це фейки, ми їх спростовували раніше. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний