Beta

МАНІПУЛЯЦІЯ: Турецька компанія придбала золотоносну ділянку і розпочала видобуток золота в Україні

29 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що турецька компанія розпочала видобуток золота на Дніпропетровщині. Автори публікацій стверджують, що 37,5% золотоносних жил Жовтоводської ділянки нібито викупила турецька компанія «Онур».

Скриншот публікації, яку поширюють в соцмережах

Утім, це —  маніпуляція.

Державна служба геології та надр України виставила Жовтоводську ділянку із покладами золотих руд на електронні торги у грудні 2020 року. Окрім неї, на торги виставили 13 інших ділянок із покладами руд. 

Спеціальний дозвіл над Жовтоводською ділянкою терміном на 5 років отримало ТОВ «Спис Україна». Компанія отримала дозвіл на геологічне вивчення основних корисних копалин на Жовтоводській ділянці — руд золота та супутніх корисних копалин — ніобієвих руд, у тому числі на дослідно-промислову розробку родовищ. 

ТОВ «Спис Україна» зареєстровано у Львові. Його бенефіціарними власниками дійсно є громадяни Туреччини  — Четінджевіз Онур, Кавак Мурат та Кавак Гюліз. Уповноважена особа в Україні —  Чакмак Фират, але він не пов’язаний з турецькою компанією ДП «Онур». Із компанією «Онур» був пов’язаний попередній власник «Спис Україна», Емре Караахметоглу

Середній вміст золота на ділянці становить 1,22-2,78 г/т, а не 5-6, як зазначено в публікаціях. Крім того, немає офіційних даних про те, скільки коштує компанії видобуток золота та який прибуток вона отримує за тонну золота.        

Як вже було зазначено, компанія не купила ділянку, а отримала дозвіл на видобуток на 5 років. Це дозволить залучити інвестиції в українську економіку та створити нові робочі місця. Крім того, компанія зареєстрована в Україні, а відповідно буде сплачувати податки до нашого бюджету.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний