МАНІПУЛЯЦІЯ: Тисячі бельгійців вийшли на протести проти НАТО та зростання цін

МАНІПУЛЯЦІЯ: Тисячі бельгійців вийшли на протести проти НАТО та зростання цін

29 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
368

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео нібито з протестів бельгійців проти політики НАТО та зростання цін у країні.

Однак насправді на відео — протести в Брюсселі відбулись з вимогами підвищити заробітні плати через інфляцію та зафіксувати ціни на енергоносії, а не проти НАТО.

Скриншот допису 

Через зворотний пошук по кадрах з відео в Google Lens ми знайшли новини про протести бельгійців. Вони проходили 16 грудня.

Результати пошуку

Про протести писали і міжнародні, і бельгійські ЗМІ. Наприклад, серед міжнародних ЗМІ —  Reuters та Euronews. Вони зазначають, що протести відбулися через зростання цін, інфляцію та зростання тарифів на енергоносії. Жодної згадки про те, що люди зібралися на протести проти НАТО, немає.

У сюжеті Reuters видно символіку FGTB — це одна з профспілок, що організувала протест. На сайті зазначено, що головні вимоги протестувальників — це підвищення зарплат, фіксація цін на енергоносії, автоматична індексація заробітної плати, проведення гендерно-нейтральної пенсійної реформи. FGTB не закликала протестувальників виходити з лозунгами проти НАТО.

Кадр з сюжету Reuters

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний