МАНІПУЛЯЦІЯ: У Болгарії встановили новий пам’ятник «Крик української матері»

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Болгарії встановили новий пам’ятник «Крик української матері»

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1528

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що в Софії у Княжому саду встановили новий пам’ятник «Крик української матері» на знак засудження повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

Скриншот допису

Однак скульптура не є новою, перші її фото з’явилися у 2019 році, а після повномасштабного вторгнення росії в Україну автор переосмислив її значення.

Автором скульптури є болгарський скульптор Неделчо Костадінов. 2 липня 2019 року він опублікував її фото на своїй фейсбук-сторінці. Задум цієї скульптури виник ще під час паризьких терактів (13-14 листопада 2015 року) та стрілянини в редакції газети «Charlie Hebdo» (напад двох або трьох невідомих осіб на офіс редакції 7 січня 2015 року). Однак пізніше Костадінов переосмислив її значення та присвятив скульпутуру засудженню російського повномасштабного вторгнення в Україну.

12 травня 2022 року скульптуру встановили в Софії в Княжому саду навпроти пам’ятника окупаційній радянській владі. Організатори акції пояснили ідею появи скульптури так: «Війна жахлива, війна є втіленням найтемнішої природи нас, людей! За життя, за смерть, за свободу, за уроки, яких ми не засвоїли. За вибір, який ми повинні зробити сьогодні для нашого майбутнього!».

Саму скульптуру автор прокоментував наступним чином: «Вона (ред. — жінка) плаче від болю, від горя, вона плаче від усього, що відбувається навколо неї від бомб, від її мертвої дитини та чоловіка, від усього цього». 

Скульптура простояла на постаменті декілька годин, перш ніж її прибрали, «щоб не дратувати тих, хто естетично чи політично її не схвалює».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний