МАНІПУЛЯЦІЯ: У Дніпрі вшанували пам'ять 503 загиблих військових із 25-ї ОПДБр

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Дніпрі вшанували пам’ять 503 загиблих військових із 25-ї ОПДБр

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
187

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, що у Дніпрі діти показали офіційну кількість загиблих 25-ї окремої повітрянодесантної бригади (ОПДБр). Вони створили інсталяцію, у якій розмістили 503 паперові літаки, що символізують число жертв серед військових. Як тільки місцева влада дізналася про подію, то начебто поспішила демонтувати конструкцію. 

1 вересня 2023 року у Дніпрі справді зробили подібну інсталяцію, проте вона присвячена не загиблим військовим, а дітям, які загинули внаслідок російської агресії.

Скриншот допису 

У Дніпрі 1 вересня 2023 року вшанували пам’ять загиблих з початку повномасштабного вторгнення дітей. Для цього місцева молодь та волонтери зробили інсталяцію, помістивши 503 паперові літаки на металеву конструкцію. Саме про таке число загиблих дітей заявили 23 серпня в Офісі Генерального прокурора. Ця цифра не має жодного відношення до 25-ї ОПДБр. Оскільки захід відбувся у Дніпрі, для дезінформації вирішили використати саме цю бригаду, адже місце її постійної дислокації знаходиться у Дніпропетровській області.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний