МАНІПУЛЯЦІЯ: У Херсоні на одну особу на 3 дні видають буханку хліба та 2 банки квасолі

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Херсоні на одну особу на 3 дні видають буханку хліба та 2 банки квасолі

31 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
380

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито гуманітарна катастрофа у Херсоні набирає обертів. Так, на одну особу на 3 дні видають буханку хліба та 2 банки квасолі. При цьому щоб отримати гуманітарну допомогу, з мешканців збирають усі дані, включаючи паспортні, ID, номер телефону, адресу, ПІБ і видають все це під розпис.

Утім, це — маніпуляція. У Херсоні справді працюють безкоштовні пункти видачі хліба та консервів. Однак це не єдина гуманітарна допомога, яку отримують херсонці. 

Як повідомляє Херсонська міська рада, у Херсоні працює близько 30 пунктів безкоштовної видачі хліба, планується також відкриття нових. Вони дозволяють людям отримати гуманітарну допомогу недалеко від свого дому. Поставка хліба та консервів здійснюється в рамках Всесвітньої Продовольчої Програми ООН World Food Programme партнерами ГО «Тарілка» та БФ «Щедрик». 

Крім того, у Херсон постійно надходить гуманітарна допомога як із інших регіонів України, так і з-за кордону, її координацією займається гуманітарний штаб. Щоб отримати продуктовий набір, жителі області мають звернутися до найближчого гуманітарного центру, голови районної ради чи голови старостинського округу. Так, за тиждень з 16 по 20 січня за допомогою звернулося 1734 осіб, їхні заявки вже опрацьовані. Заявка на отримання допомоги дійсно має містити дату, назву, адресу заявника, ПІБ та дані уповноваженої особи, яка визначена головним отримувачем допомоги. 

Варто зазначити, що в місті відновили роботу мережі супермаркетів, зокрема «АТБ-маркет» та «Сільпо», також працюють локальні ринки. Тож не можна стверджувати, що у місцевих жителів немає можливості отримати продукти харчування.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний