МАНІПУЛЯЦІЯ: У Ізраїлі щеплених двома дозами більше не вважають вакцинованими

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Ізраїлі щеплених двома дозами більше не вважають вакцинованими

20 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
612

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що в Ізраїлі нібито не вважають людей, які щеплені двома дозами, вакцинованими. Стверджують, що начебто з 1 вересня 2021 року імунізованими будуть вважатися лише ті люди, які отримали три дози вакцини проти COVID-19 від Pfizer-BioNTech. 

Скриншот допису

Автори дописів посилаються на повідомлення з Twitter Ноги Тарнопольскі (Noga Tarnopolsky) – кореспондентки, що висвітлює ізраїльсько-палестинський конфлікт, політику США та ЄС на Близькому Сході та права людини в Південній Америці. Її роботи публікували у New York Times, The New Yorker, The Washington Post, Ha’aretz, El País і DailyBeast, також вона з’явилася в якості аналітика на CNN, Univision і Televisa.

24 серпня 2021 року Міністр охорони здоров’я Ізраїлю Ніцан Горовіц повідомив, що особи, які не отримали бустер-щеплення проти COVID-19, не зможуть користуватися «зеленим пропуском» (Green Pass). 

Бустер-щеплення призначено для людей, чия імунна відповідь з часом ослабла. 

Ніцан Горовіц пояснив, що з точки зору ефективності щеплення проти COVID-19 дійсне тільки протягом 5 чи 6 місяців. І тому, аби продовжити дію «зеленого пропуску», потрібно буде отримати третю дозу вакцини через 6 місяців після введення другої. Наразі в Ізраїлі використовують вакцини проти COVID-19 від Pfizer-BioNTech та Moderna. 

Компанія Johnson & Johnson заявила, що бустерна доза вакцини від COVID-19 збільшує реакцію антитіл, одне ж щеплення цією вакциною забезпечує імунітет 8 місяців. Вакцину від AstraZeneca також можна використовувати як бустерну, ефективність після введення двох доз вакцини зменшується протягом 6 місяців

ВООЗ наразі не має чіткої політики щодо бустерної дози, але організація слідкує за ситуацією. Водночас вони підкреслюють, що введення бустерної дози може посилити нерівність, збільшуючи попит на вакцину та «відбираючи» запаси у пріоритетних груп, які у деяких країнах ще не вакциновані.

Європейський центр профілактики та контролю захворювань (The European Centre for Disease Prevention and Control, ECDC) підкреслює, що наразі немає гострої необхідності введення бустерних доз повністю вакцинованим особам у загальній популяції. Введення додаткових доз пропонують розглянути для людей з сильно ослабленою імунною системою в рамках їх первинної вакцинації та для слабких людей похилого віку. 

Центри з контролю та профілактики захворювань у США (CDC) повідомляють, що у разі дозволу та рекомендації бустерне щеплення у США можна буде отримати восени 2021 року. За такої умови першими, хто отримає бустерну дозу, будуть люди, які найбільш схильні до ризику інфікування COVID-19 – медичні працівники, мешканці закладів тривалого догляду та інші літні люди. 

Green Pass – документ, який підтверджує вакцинацію, факт одужання від СOVID-19 та негативний результат ПЛР-тесту (для дітей молодше 12 років). Його можна отримати особам, які:

  1. Вакциновані: 
  • люди, які отримали три дози вакцини проти COVID-19 – у таких випадках Green Pass дійсний протягом шести місяців та вступає в силу через тиждень після отримання третьої дози. 
  • люди, які отримали дві дози вакцини проти COVID-19 і пройшов тиждень у разі вакцинацію препаратом від Pfizer-BioNTech або два тижні – препаратом від Moderna – Green Pass діє до 31 грудня 2021 року. Із 1 жовтня 2021 року Green Pass діятиме 6 місяців із моменту отримання другої дози. Для того, аби з 1 жовтня 2021 року отримати Green Pass з поновленим строком дії, потрібно ще раз подати на нього запит;
  1. Одужали: 
  • для тих, хто одужав, Green Pass діє до 31 грудня 2021 року. Починаючи з 1 жовтня 2021 року Green Pass діятиме шість місяців із моменту отримання сертифікату про одужання. 
  • Для людей, які одужали і отримали одну дозу вакцини проти COVID-19, Green Pass діє протягом 6 місяців із моменту вакцинації. 
  1. Зробили тест: 
  • для дітей, які молодше 12 років і отримали негативний результат ПЛР-тесту у рамках програми Magen Education, Green Pass діє протягом семи повних днів з моменту тестування.

За словами міністра, третя доза вакцини проти COVID-19 стане обов’язковою умовою для отримання «зеленого паспорту» тільки тоді, коли вона стане доступною для всіх людей віком від 12 років. Наразі третю дозу можуть отримати лише люди віком від 30 років. 

Раніше ми спростовували фейк про те, що в Ізраїлі на картках про проведення вакцинації від COVID-19 нібито зображена вівця.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний