МАНІПУЛЯЦІЯ: У Канаді дітей відбиратимуть у батьків

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Канаді дітей відбиратимуть у батьків

27 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
1067

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що в Канаді начебто розпочинають відбирати дітей від батьків одразу після їх народження. Як доказ наводять те, що уряд Квебеку вирішив відмовитись від принципу авторитетної ролі батьків восени 2021 року. І це роблять, щоб посилити владу Департаменту по захисту прав дитини і полегшити розподіл дітей по прийомних сім’ях. 

Скриншот допису

Утім, у Канаді не відбиратимуть дітей від батьків одразу після їх народження.

В інтерв’ю у програмі “24-60” міністр охорони здоров’я та соціального забезпечення провінції Квебек Ліонель Карман заявив, що уряд планує ввести низку змін у закон “Про захист молоді” – і це вже обговорюють з Міністерством юстиції. Почати вносити зміни в закон можуть вже восени 2021 року.

Один з пунктів цього закону, який, на думку Ліонеля Кармана, потрібно змінити – це принципи батьківських прав та обов’язків. Ліонель Карман мав на увазі зміну переважного права опіки. Відповідно до пункту 91 закону “По захист молоді”, якщо суд робить висновок про те, що безпека та розвиток дитини знаходяться під загрозою, то батьків дитини можуть позбавити прав та доручити їх виконання директору з питань захисту молоді чи будь-якій іншій особі, яку призначить суд. 

За словами міністра, головним є добробут, тому її сім’єю може бути не лише виключно біологічна родина – головне, щоб дитина була в атмосфері, де її люблять. 

При народженні дитини її батьки автоматично отримують право на виховання і турботу про неї, згідно з Цивільним кодексом Квебеку. Однак, повноваження, покладені на директора з питань захисту молоді, досить широкі – іноді вони мають перевагу над Цивільним кодексом. Наприклад, коли йдеться про перевагу прав батьків на прийняття рішення про догляд за дитиною або заборону контактів між батьками та дитиною.

Об’єктом закону «Про захист молоді» є захист дітей, безпека чи розвиток яких порушені або можуть вважатися порушеними. У запропонованих змінах до закону «Про захист молоді» не йдеться про те, аби відбирати дітей у батьків з народження. Відповідно, у разі порушення безпеки чи розвитку дитини можуть розглядати варіант опіки над нею прийомною родиною, а не залишати її у біологічній родині будь-якою ціною.