Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють допис, в якому автор стверджує, що в країнах, де відбуваються вибори є друга хвиля коронавірусу, а в Китаї, де виборів немає – нема і коронавірусу.
Але це маніпуляція.
Автор намагається просунути думку, нібито існує зв’язок між коронавірусом та політичним рішенням. Мовляв, спалахи є лише в тих країнах, де відбуваються вибори. А у країнах, де вони не відбуваються, коронавірусу немає, адже він не потрібен для впливу на виборчий процес.
Утім, немає підстав стверджувати про наявність причинно-наслідкового зв’язку між наявністю в країні виборів та епідеміологічною ситуацією.
По-перше, у Китаї теж є вибори – це закріплює стаття 97 Конституції КНР. Чинні 13-ті Всекитайські збори народних представників (парламент КНР) повноважні з березня 2018 року. До речі, через пандемію коронавірусу щорічну сесію Всекитайських зборів народних представників перенесли з березня на травень.
По-друге, це вибір кожної країни, як проводити вибори в умовах карантину – дистанційно, на дільницях, використовуючи обидва варіанти, або ж взагалі переносити їх на пізніше. Про це детально ми писали тут.
Згідно з даними IFES (Міжнародного фонду виборчих систем), через пандемію коронавірусу вибори перенесли в Австралії, Австрії, Бразилії, Канаді, Ефіопії, Франції, Гонконгу, Італії, Іспанії та ще у кількох країнах. Утім деякі країни провели вибори відповідно до графіку – Південна Корея, Польща, Хорватія, Франція.
Варто зазначити, що 28 липня ВООЗ заявила, що пандемія COVID-19 це “одна суцільна хвиля”, і її не варто розглядати як сезонний грип, адже активність COVID-19 не залежить від сезону.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний