МАНІПУЛЯЦІЯ: У корпорації «Україна» не може бути державних нагород | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: У корпорації «Україна» не може бути державних нагород

25 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
2600

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що Україна – це корпорація, у якої не може бути державних нагород. Автори статті нібито підтверджують це листом від Апарату Верховної Ради України від 12 березня 2021 року. 

Скриншот статті

 

Однак, це – маніпуляція. Пояснюємо ситуацію, яка склалася.

Активісти громадської організації «Багнет нації» написали запит на доступ до публічної інформації до Верховної ради. У запиті просили надати достовірну інформацію про прийняття закону «Про державні нагороди».

У відповіді Апарат Верховної Ради України зазначив, що згаданого закону Верховна рада ніколи не приймала, більш того – навіть не було законопроєктів із такою назвою. Попри це, у відповіді згадали закон «Про державні нагороди України», який є чинним від 16 березня 2000 року. 

Автор некоректно сформулював запит на публічну інформацію, називаючи цей закон «Про державні нагороди», тобто без слова «України». Єдина офіційна назва закону «Про державні нагороди України». Так, державні нагороди в Україні є.  

ГО «Багнет нації» є автором понад 50 запитів до ВРУ, ОПУ та інших розпорядників публічної інформації. Ситуація із некоректним запитом та маніпуляцією відповіддю на такий запит трапляється не вперше. Наприклад, у жовтні 2020 року ГО «Багнет нації», некоректно інтерпретуючи відповідь на запит, стверджували, що поліція – це начебто незаконне збройне формування, і це ми спростовували, як і твердження про те, що Україна – це начебто комерційна корпорація.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний