МАНІПУЛЯЦІЯ: У Києві створять меморіальне військове кладовище з кількістю від 100 до 200 тисяч місць під поховання

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Києві створять меморіальне військове кладовище з кількістю від 100 до 200 тисяч місць під поховання

28 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
453

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа поширюють інформацію, що у Києві під Національне військове меморіальне кладовище влада виділила близько 100 гектарів землі. За підрахунками пропагандистів, цієї площі вистачить мінімум на 200 тисяч поховань. За їхніми словами, навіть якщо не вся територія буде використання для поховань, кількість могил може складати 100 тисяч лише в одному Києві. 

Згідно з планом, у Биківні на Національному військовому меморіальному кладовищі виділено 50 тисяч місць для поховання. Решту території займатимуть колумбарій, музей тощо.  

Для того, аби визначити кількість потенційних місць поховань на кладовищі, пропагандисти провели власні обрахунки. Найімовірніше, вони використали для цього Державні санітарні правила та норми «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України». У Пункті 4.4 вказано, що площа на одну могилу складає 5 квадратних метрів для дорослих. 

23 березня 2023 року відбулася пресконференція щодо створення Національного військового меморіального кладовища. На ній представили проєкт, як повинен виглядати майбутній меморіал. На ньому помітно, що під поховання виділено 50 тисяч місць, а не 200 чи навіть 100. Інша територія виділена під колумбарій, музей, меморіально-церемоніальну зону та капітальні споруди. 

Скриншот схеми Національного військового меморіального кладовища

20 квітня мер Києва Віталій Кличко повідомив, що Київська міська рада фактично розпочала процес створення Національного військового меморіального кладовища в Биківні. 8 гектарів землі було у власності міської ради, які передали для використання меморіал. Ще близько 90 га знаходяться у власності держави. Отже, під кладовище виділили близько 100 га землі. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний