МАНІПУЛЯЦІЯ: У Латвії видають паспорт негромадянина тим, хто не знає державної мови та історії | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Латвії видають паспорт негромадянина тим, хто не знає державної мови та історії

27 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
6753

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють дописи про те, що у Латвії видають паспорт негромадянина тим, хто не знає мови та історії країни.

Фото з допису. 

 

Утім, ця інформація не відповідає дійсності. Через незнання мови та історії Латвії паспорт негромадянина Латвії не видають.

Статус «негромадян» – це спадок років радянської окупації Латвії (часи перебування у складі СРСР Литва визнає окупацією – ред.). На початкових періодах литовської незалежності на території держави перебувало багато людей, які не були громадянами Латвії. Із розпадом СРСР багато з них залишилися у Латвії, але тоді Сейм вирішив не надавати таким особам статусу громадянина. Натомість, їм дали статус «негромадян», хоча і з подальшою можливість отримати громадянство шляхом натуралізації.

Статус негромадянина Латвії може отримати особа, якщо станом на 1 липня 1992 р. була прописана на території Латвії або ж постійно проживала там не менше 10 років. Статус негромадянина видають за умови, якщо особа не є громадянином Латвії, а також не є і не була громадянином іншої держави. Як правило, це відноситься до колишніх громадян СРСР.

У своїх правах ті, хто мають статус «негромадян», відрізняються від громадян Латвії, наприклад, можливістю головувати, працювати на державній службі або обіймати посади, безпосередньо пов’язані з національною безпекою. 

Натомість серед умов отримання паспорту громадянина в порядку «натуралізації» є знання латиської мови, історії, культури, державного гімну та основних умов Конституції Латвії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний