МАНІПУЛЯЦІЯ: У липні 2022 року українським військовим та силовикам скоротили виплати

МАНІПУЛЯЦІЯ: У липні 2022 року українським військовим та силовикам скоротили виплати

29 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
3820

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У липні 2022 року в соцмережах поширили новину, нібито українським військовим та силовикам зменшили виплати. Відповідно до постанови від 1 липня, 30 тисяч грн отримують захисники, які перебувають у зоні бойових дій або в окупації, а 100 тисяч грн отримають лише ті, хто виконує бойові розпорядження.

Проте це — маніпуляція. Принцип виплати додаткової винагороди змінили для деяких силових структур, але виплати для військовслужбовців ЗСУ залишаються такими самими.

Скриншот посту

Додаткові виплати під час воєнного стану регулюються Постановою КМУ №168. До липня працівники військових та силових структур щомісячно отримували додаткову винагороду в розмірі 30 000 грн. Крім того, якщо вони брали безпосередню участь у бойових діях, забезпечували заходи для посилення безпеки, оборони, відсічі агресії в районі бойових дій, щомісячна додаткова винагорода могла збільшитися до 100 000 грн (пропорційно часу участі у таких діях та заходах).

Після внесення змін до постанови від 19 липня виплата у 30 000 грн не є фіксованою, а теж виплачується пропорційно часу участі службовців. Для того, щоб тепер отримати 30 000 грн, недостатньо займати певну посаду. Натомість треба нести службу у районі проведення воєнних дій, окупованій території або оточеній території. 

Утім, як пояснили в Міністерстві внутрішніх справ та Міністерстві оборони, новий принцип пропорційних виплат не стосується військовослужбовців ЗСУ.  У Міністерстві внутрішніх справ уточнили, що новий підхід буде застосовуватися для Національної гвардії, Державної прикордонної Служби, Національної поліції, осіб цивільного та начальницького складу цивільного захисту ДСНС. Чи будуть зміни виплат для ЗСУ в майбутньому, у відомствах не уточнили.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний