МАНІПУЛЯЦІЯ: У Миколаєві не видають воду хворим, дітям, пенсіонерам та інвалідам

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Миколаєві не видають воду хворим, дітям, пенсіонерам та інвалідам

28 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
569

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео роздачі води в Миколаєві, на якому військові нібито відмовляються давати воду хворим, дітям, пенсіонерам, людям із обмеженими можливостями. В описі відео кажуть, що у вантажівці, із якої роздають воду, лише кілька десятків пляшок. 

Утім, це — маніпуляція. Воду видають усім у черзі, але її не можна отримати за іншу людину. 

Скриншот посту

Так, на відео показано, як волонтери з Одеси роздають воду жителям Миколаєва. Відповідальний за доставку води пояснює, що кожен із присутніх може взяти воду лише собі — 3 бутлі на людину. Брати воду для інших не можна, навіть якщо у вас є документи цієї людини. У видачі води нікому не відмовляють. 

Волонтери привозять щоп’ятниці до 100 тонн води для роздачі. Правило видавати до трьох бутлів в одні руки лише присутнім ввели для того, щоб води вистачило на всіх у черзі. 

Як зазначив міський голова Миколаєва Олег Сєнкевич під час пресбрифінгу 7 жовтня 2022 року, наразі в місті питна вода роздається з машин, формуються пункти видачі в державних та комунальних закладах. Місто із квітня забезпечується водою саме у такий спосіб, оскільки навесні війська рф зруйнували труби, що постачали воду із річки Дніпро. Із травня налагоджено технічне постачання із річки Південний Буг. Утім, ця вода солона та непридатна для споживання.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний