МАНІПУЛЯЦІЯ: У Нідерландах провал із вакцинацією, вона фіктивна | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Нідерландах провал із вакцинацією, вона фіктивна

18 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
689

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що стався черговий провал з вакцинацією. Цього разу в Нідерландах. Тезу підкріплюють словами Марка Бонтена, який начебто сказав, що вакцинуватися хочуть одиниці. Разом з дописами також поширюють кадри з репортажу телеканалу WNL, де шприц без голки піднесено до руки, – із цього роблять висновок про «фікцію для глядачів».

Зображення, яке поширюють разом із повідомленнями.

 

Утім, такі повідомлення хибні та маніпулятивні. А згадані аргументи не доводять провал вакцинації.

По-перше, у репортажі телеканалу WNL справді є кадр, де шприц без голки піднесено до руки. Утім, це не означає, що вакцинація – фікція.  

Репортаж, кадри якого поширюють у якості доказу, транслювали 5 січня. А вакцинацію проти COVID-19 у Нідерландах розпочали 6 січня.

Кадр репортажу про першу вакциновану проти COVID-19 у Нідерландах.

 

По-друге, Марк Бонтен, мікробіолог та епідеміолог Утрехтського університетського медичного центру (UMC Utrecht), не говорив, що одиниці хочуть вакцинуватися. Навпаки, під час репортажу WNL він зазначив, що розраховує на високу кількість бажаючих вакцинуватися серед працівників UMC Utrecht. Наступного дня Марк Бонтен написав у Twitter:

«Учора в Утрехтському університетському медичному центрі запросили вакцинуватися проти COVID-19 майже 900 співробітників. Уже протягом 24 годин записалося більше 60%. Дуже мало співробітників зазначили, що не хочуть вакцинуватися».

Твіт Марка Бонтена. Переклад із нідерландської – у тексті матеріалу. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний