МАНІПУЛЯЦІЯ: У Парижі на протестах заспівали радянську пісню «Катюша»

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Парижі на протестах заспівали радянську пісню «Катюша»

31 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
365

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють відео, на якому французькі протестувальники нібито виконують радянську пісню «Катюша». 

Протестувальники не співають «Катюшу». Мелодія справді подібна, проте у тексті використовують слова «Ми хочемо загального страйку!».

Скрини допису та відео

За пошуком по ключових словах нам вдалося знайти, що саме це відео поширювали ще 23 березня. 

23 березня 2023 року в Франції справді проходили мітинги. Про них  повідомляли низка західних медіа (The Guardian, BBC, Deutsche Welle), зокрема й французькі ЗМІ (Le Monde, Actu, RTL, 20 minutes). 

Протести розпочалися ще 19 лютого 2023 року. Причина — невдоволення пенсійною реформою. За новими правилами, пенсійний вік настає не з 62 років, а з 64. Профспілки вважають цю реформу несправедливою та вимагають її скасувати.

Під час протестів проти пенсійної реформи, французи активно використовують пісні. Музика звучить під час мітингу або вони змінюють тексти пісень на власний мотив – так, є переспіви «I will survive», «Bella Ciao» та інші.

Зокрема, під час пошуку, які пісні виконували на мітингу в Парижі 23 березня ми натрапили на статтю «Le Dauphine». У ній є відео, на якому в кінці виконують пісню, яка дуже подібна до радянської «Катюша». Слова у пісні наступні: «Ми хочемо загального страйку!» («Nous, ce qu’on veut c’est la grève générale!»). За цим текстом нам вдалося знайти інше відео, на якому 23 березня виконують цю саму пісню. 

Протестувальники використовують цю пісню не вперше. Є згадки, що «Ми хочемо загального страйку!» мітингарі також співали в 2019 році. Тоді у Франції також проходили мітинги проти пенсійної реформи.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний