МАНІПУЛЯЦІЯ: У Південній Кореї зросла кількість смертей після вакцинації

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Південній Кореї зросла кількість смертей після вакцинації

28 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
557

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із грудня 2021 року в мережі поширюють інформацію, нібито у Південній Кореї збільшилася кількість смертей після вакцинації. У дописі не вказано, про яку саме вакцину йдеться. Ймовірно, йдеться про щеплення від COVID-19, адже на той момент у Південній Кореї була розгорнута активна кампанія з вакцинації від коронавірусу. 

Скриншот допису

Однак це маніпуляція. Вакцинація дійсно може викликали побічні ефекти, проте смертність саме внаслідок, а не після щеплень — явище вкрай рідкісне. За 8 місяців кампанії з вакцинації у Південній Кореї лише у 2 випадках саме вакцина спричинила смерть людини.

Ми вирішили знайти поширене фото через Google Об’єктив. Результати пошуку показують, що це зображення є скриншотом відео від 14 грудня 2021 року. На відео мати розповідає про свого сина, який нібито загинув після вакцинації. Також на відео зображено покладання свічок на площі Сеулу на честь так званих жертв вакцин від COVID-19. 

Пошук через Google Об’єктив

Перші повідомлення про смерть після вакцинації проти COVID-19 з’явилися ще у березні 2021 року. Корейське агентство з контролю та профілактики захворювань (KDCA) розслідувало ці та інші випадки та повідомило, що зв’язок між побічними ефектами вакцинації та смертю пацієнтів можна виключити. Більшість із померлих страждали від хронічних захворювань. 

У грудні 2021 року вийшло дослідження наукового журналу Osong Public Health and Research Perspectives під егідою KDCA. У ньому вказано, що після вакцинації у Південній Кореї зареєстрували 835 смертей за період з 26 лютого по 31 жовтня 2021 року. Більшість із цих людей були літніми або мали супутні захворювання. Комітет із розслідування шкоди від вакцинації встановив, що лише у 2 випадках саме вакцина спричинила смерть людини: в одному випадку після щеплення розвинувся міокардит, в іншому — синдром тромбозу з тромбоцитопенією. 

Дослідження охоплює 8 місяців вакцинальної кампанії у Південній Кореї. На той момент у країні зробили понад 78 млн щеплень. Серед них зафіксували лише 835 летальних випадків, це 0,001% від загальної кількості зроблених щеплень. 

ВООЗ зазначає, що широке використання вакцин проти COVID-19, зокрема серед людей похилого віку та пацієнтів із супутніми захворюваннями, означає, що випадки смерті та серйозні захворювання були й можуть бути. Утім, вони є випадковими та не пов’язаними з вакцинацією.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний