МАНІПУЛЯЦІЯ: У Польщі нужденні поляки більше не можуть отримати їжу через українських біженців

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Польщі нужденні поляки більше не можуть отримати їжу через українських біженців

29 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
459

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому в одному з польських пунктів роздачі їжі волонтери відмовляють жінці у безкоштовному обіді. Користувачі зазначають, що у Польщі відмовляються допомагати бідним полякам, якщо вони не українці. Це відео поширив російський пропагандист Володимир Соловйов у своєму телеграмі з підписом: «У Польщі поляки вже гірші за сміття. У цьому пункті розподілу продовольства знедолені мають змогу отримати їжу та продукти. Так було завжди, але сьогодні щось пішло не так. Літній польці, як і багатьом іншим, відмовили у допомозі лише тому, що вони не українці!». Після цього відео підхопили російські ЗМІ

Утім, це — маніпуляція. На відео показано їдальню у Вроцлаві організації World Central Kitchen, яку організували спеціально для допомоги біженцям. Заклад надає харчування для українських біженців за паспортом або номером PESEL. Нужденні поляки можуть отримати допомогу в інших пунктах у Вроцлаві.

Скриншот допису Соловйова

Цей фейк уже спростували незалежні польські фактчекери з Demagog. За допомогою інших будівель на відео вони встановили, що їдальня, де відбувся конфлікт, розташована на вулиці Познанській 48-80 у Вроцлаві. За цією адресою працює фундація TakePomóż.pl. Крім цього, на одязі волонтерів видно логотип World Central Kitchen. Це благодійна організація, яка допомагає подолати кризи по всьому світу. TakePomóż.pl у своїх соцмережах писали, що співпрацюють із World Central Kitchen.

World Central Kitchen — це некомерційна організація, яка забезпечує харчуванням людей, що постраждали внаслідок криз. Із першого дня повномасштабної війни World Central Kitchen працював на кордоні України та Польщі, а з часом команда розширила свою роботу на інші міста. 

Керівник World Central Kitchen Войцех Тихоліз у коментарі Demagog пояснив, що головна мета активізації роботи організації у Польщі — це подолання кризи, спричиненої раптовим і великим потоком людей, які тікали від війни в Україні. «Ми насправді не в змозі забезпечити їжею кожного мешканця Вроцлава. Ми усвідомлюємо, що існує потреба, яка виходить за межі біженців, і ми шкодуємо через відео, на якому комусь відмовили в їжі», — сказав Тихоліз.

Згодом їдальня на Познанській на прохання TakePomóż.pl почала видавати їжу й деяким громадянам Польщі, які цього найбільше потребують. Однак кількість місць для цього обмежена до 100. 

Проте це не означає, що через українських біженців бездомні поляки не можуть отримувати допомогу. Деякі заклади харчування у співпраці з місцевою владою роздають їжу для нужденних поляків в інших місцях. Перелік точок роздачі є на сайті Міського центру соціальної допомоги у Вроцлаві.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний