МАНІПУЛЯЦІЯ: У школах можуть скасувати вивчення математики або фізики як окремих предметів

МАНІПУЛЯЦІЯ: У школах можуть скасувати вивчення математики або фізики як окремих предметів

21 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
890

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють публікації про можливу зміну навчальних предметів у школах. До статей додають коментарі, ідентичні заголовкам: «Більше ніякої математики чи фізики у школах: у МОН надумали скасувати вивчення зайвих предметів». Або з таким коментарем публікують скриншот допису Міністра освіти і науки України Оксена Лісового.

Утім, це — маніпуляція. У МОН не заявляли про скасування математики чи фізики як окремих предметів, а оманливі заголовки в публікаціях використовують для збільшення переглядів.

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий 14 квітня опублікував допис про те, що в українських школярів велика кількість навчальних предметів у школах. Лісовий зазначає, що «у 7-9 класі діти наразі мають близько 20 предметів». На його думку, це надмірне навантаження, а тому потрібно оптимізувати навчальні програми. Міністр нагадав, що з 2027 року у старшій школі учні зможуть обирати напрямок, за яким вони хочуть навчатись. 

У публікаціях на інших сайтах також посилаються на допис Лісового. Однак там лише в останніх реченнях спростовують свої ж заголовки — наразі невідомо, як зміниться кількість предметів. Такі заголовки використовують для того, щоб оманливо збільшити кількість переглядів на сайті.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний