МАНІПУЛЯЦІЯ: У школі в США скасували носіння масок через протести другокласниці

МАНІПУЛЯЦІЯ: У школі в США скасували носіння масок через протести другокласниці

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
422

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що учениця другого класу в школі у США відмовилася носити захисну маску нібито через те, що це порушує її права. Стверджують, що начебто після цього випадку школа скасувала носіння масок. 

Скриншот допису

Однак, це — маніпуляція. Причиною скасування носіння масок у двох шкільних округах Флориди є відповідне рішення губернатора. Раніше про це писали фактчекери зі StopFake.kz.

Фіона Лашеллс (Fiona Lashells) дійсно відмовлялася носити маску у школі в Флориді у вересні-жовтні 2021 року, за що її 38 разів усували від занять. Однак, 15 листопада 2021 року дівчинка все ж повернулася до очного навчання, тому що у двох шкільних округах Флориди, Оріндж та Бровард, скасували носіння масок. Причина скасування — постанова влади штату про те, що питання носіння масок дітьми мають вирішувати батьки, а не представники навчальних закладів. У школах округу Оріндж учні можуть не носити маски, якщо їхні батьки нададуть відповідну записку. В окрузі Бровард старшокласники можуть обирати, чи носити їм маску, а от для учнів середніх і початкових класів носіння маски залишилося обов’язковим. 

У липні 2021 року губернатор Флориди Рон ДеСантіс підписав розпорядження про те, що носіння масок у школах є необов’язковим, батьки самостійно повинні приймати рішення щодо носіння масок своїми дітьми. Але у декількох шкільних округах, зокрема у школі, в якій навчається Фіона, вимоги щодо носіння масок існували ще до 15 листопада 2021 року. Це порушувало розпорядження губернатора, тому штат наклав на них штрафи.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний