МАНІПУЛЯЦІЯ: У Швейцарії немає столиці і президента, а податки – 10% і нижче | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: У Швейцарії немає столиці і президента, а податки – 10% і нижче

6 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1494

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється зображення, у якому йдеться, що у Швейцарії немає президента і столиці, а податкові ставки складають 10% і нижче при наявності дітей. 

Пояснюємо, чому ці тези не відповідають дійсності. 

У Швейцарії є президент, який не є прямим главою держави

У Швейцарії функції глави держави виконує колективний орган – Федеральна рада. Президент є головуючим членом Федеральної ради і його голос є вирішальним при обговоренні поточних справ Федеральної ради. Хоча президент Швейцарії не виконує функції глави держави, не зовсім коректно казати, що його немає. 

Де-факто столиця Швейцарії – Берн

Хоча швейцарці називають Берн «федеральним містом», а федеральний закон не визнає місто столицею як такою, воно являється столицею де-факто через розміщення там основних органів федеральної влади (федерального парламенту і уряду).

Індивідуальні податки у Швейцарії значно різняться між кантонами і не можуть бути узагальнені

Оскільки Швейцарія є федеративною республікою, індивідуальні податки сплачуються на рівні конфедерації (федеральні податки), на рівні кантонів, які також самостійно встановлюють податкові ставки та на муніципальному рівні.

Податок з доходу фізичних осіб (Income Tax) встановлюється і стягується на федеральному рівні та на рівні кантонів. На федеральному рівні та у випадку більшості кантонів ставки податку з доходів фізичних осіб є прогресивними, тобто зростають зі зростанням доходів. 

На федеральному рівні у 2020 році податок з доходів варіювався від 0,77% (для неодружених платників) і 1% (для одружених) до максимального рівня 11,5%.

Особи з доходами нижче 14 500 швейцарських франків та пари з оподатковуваним доходом нижче 28 300 не потрапляють під дію федерального податку з доходів. 

На рівні кантонів ставки податку з доходів значно різняться залежно від доходів, сімейного статусу, кількості дітей: від 23,1% в кантоні Цуг до максимальної ставки 41,3% в Цюріху чи 48% в Женеві (включно з федеральним податком з доходів). 

Тобто, оскільки ставки податку з доходів у Швейцарії значно різняться від кантону до кантону, їх не можна узагальнювати. Тому цифри, які називає автор зображення не відповідають дійсності.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний