МАНІПУЛЯЦІЯ: У США після щеплення мРНК-вакцинами від COVID-19 у підлітків виявили міокардит

МАНІПУЛЯЦІЯ: У США після щеплення мРНК-вакцинами від COVID-19 у підлітків виявили міокардит

14 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
852

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що у США у щеплених вакцинами Moderna і Pfizer-BioNTech підлітків нібито виявили проблеми з серцем на 4 день після введення 2 дози. У кількох десятків підлітків виявили запалення серцевого м’яза – міокардит. Про це начебто повідомляє видання The New York Times. Також стверджують, що вакцинація – це скорочення населення. 

Скриншот допису

Однак, пов’язувати міокардит у підлітків та вакцинацію маніпулятивно. Центри з контролю та профілактики захворювань в США (CDC) не встановили зв’язок між міокардитом та вакцинами від COVID-19.

Міокардит – запалення серцевого м’яза. Захворювання може виникнути внаслідок інфекції, реакції на препарат чи бути однією з частин загального запального процесу. У загальній популяції, міокардит щорічно розвивається приблизно у 10-20 людей з кожних 100 000

Переваги вакцинації від COVID-19 переважають над потенційно рідкісним побічним ефектом міокардиту. Більш того, сама важка форма COVID-19 може викликати міокардит. 

У США рекомендовано дві мРНК-вакцини проти COVID-19 – Moderna і Pfizer-BioNTech. Вакцина Pfizer-BioNTech дозволена для щеплення людей у віці 16 років і старше з 11 грудня 2020 року. 10 травня 2021 року цей дозвіл поширили на дітей від 12 до 15 років. Вакцина Moderna авторизована для людей від 18 років з 18 грудня 2020 року. У червні виробник планує звернутися до FDA щодо дозволу використання вакцини для підлітків. 

31 березня 2021 року компанії Pfizer та BioNTech повідомили, що їхня вакцина проти COVID-19 продемонструвала 100% ефективність та стійкі відповіді антитіл серед учасників дослідження у віці 12-15 років. Показники дослідження ефективності вакцини Pfizer-BioNTech у цій віковій категорії перевищують показники, зареєстровані раніше серед вакцинованих учасників віком від 16 до 25 років. Вакцинація також добре переносилася.

25 травня 2021 року Moderna заявила про те, що вакцина ефективна і для підлітків у віці від 12 до 17 років. У ході клінічних випробувань серед повністю вакцинованих підлітків цієї вікової категорії не було випадків симптоматичного COVID-19.

17 травня 2021 року CDC опублікували звіт про випадки міокардиту у підлітків та молодих людей після щеплення цими вакцинами – точний вік пацієнтів, у яких виявили міокардит, не уточнюють. У підсумку зазначили, що кількість таких випадків відносно мала і не відрізняється від очікуваних базових показників, тобто очікуваної кількості міокардиту серед аналогічної нещепленої групи. Тому наразі не можна стверджувати про зв’язок міокардитів та щеплення мРНК вакциною

Все ж CDC наголошує, що продовжує слідкувати за ситуацією з міокардитами. Група з безпечності вакцин заявила, що більшість випадків міокардиту серед вакцинованих протікають у легкій формі, і спостереження за ними триває.

Раніше ми спростовували те, що 0,8% вакцинованих першою дозою від COVID-19 помирають через два тижні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний