МАНІПУЛЯЦІЯ: У США та Європі щорічно зникають сотні тисяч дітей

МАНІПУЛЯЦІЯ: У США та Європі щорічно зникають сотні тисяч дітей

31 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
2036

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито щорічно у світі пропадає від 1 до 8 мільйонів дітей. Зокрема, у США у 2018 році зникло безвісти 424 066 дітей. У Німеччині щороку зниклими безвісти вважають 100 000 дітей, у Великобританії — більш ніж 112 000 дітей у розшуку, у росії — 15-20 000. Такі високі показники зникнення дітей у країнах G7 ніби говорять про слабкий рівень безпеки у цих країнах, попри сильну економіку.

Утім, надані цифри відображають кількість щорічних звернень, а не активних випадків зникнення дітей. Більшість із них повертаються додому самостійно.

Подібну статистику за окремими країнами публікує Міжнародний центр допомоги зниклим безвісти та експлуатованим дітям. Відповідні дані взяті з офіційних звітів правоохоронних органів або з відкритих джерел: інтерв’ю, інформаційних пам’яток і т.д. Вони показують загальну кількість поданих заяв про зникнення дитини, а не те, скільки дітей зникло. Утім, у відкритих джерелах немає перевіреної інформації, що до 8 мільйонів дітей зникають щороку.

За даними Федерального бюро розслідувань (ФБР), у 2018 році справді зафіксовано 424 066 звернень щодо зникнення дітей у США. Дане число показує загальну кількість поданих заяв про зникнення дитини, а не те, скільки дітей зникло. 

Так, незалежні фактчекери із Reuters розглядали схожий випадок маніпуляцій зі статистичними даними. Вони звертались за коментарем до Національного центру щодо зниклих та експлуатованих дітей у США (National Center for Missing & Exploited Children), котрі пояснили, що йдеться про неактивні випадки. Це означає, що якщо дитина тікає кілька разів протягом року, кожен випадок вноситься до бази даних NCIC окремо та враховується в річній сумі. Таким же чином, якщо запис відкликано та змінено чи оновлено, це також буде відображено в загальній сумі.

Розглянемо це на прикладі статистики 2022 року: минулого року у США зафіксовано 97 тисяч випадків активних записів про зниклих безвісти. Із них 30 тисяч (31%) стосувалися зниклих безвісти до 18 років. Натомість усього зафіксовано 359 094 записів про зниклих дітей. Таким чином, із майже 360 тисяч записів про дитяче зникнення лише 30 тисяч залишались активними на кінець року. ФБР щороку повідомляє про зникнення сотень тисяч неповнолітніх. У більш ніж 95% випадках діти самі йдуть з дому, викрадення складають менше 1%.

Ініціативна німецька група Vermisste Kinder повідомляє, що щороку в Німеччині понад 60 000 дітей та молодих людей вважаються зниклими безвісти. Тобто цифра у 100 000 зниклих, виключно серед дітей, перебільшена. 99% із них знаходяться та перебувають у безпеці. 

У 2018-2019 роках в Англії та Уельсі зафіксовано близько 68 000 звернень щодо зникнення дітей. У 97% випадків діти не зазнали шкоди, 43% дітей повернулись додому самостійно. 

За даними Слідчого комітету росії, у 2018 році подали 13 600 заяв про зникнення дитини. Міністерство внутрішніх справ того ж року повідомляло, що у розшуку знаходилось близько 6 500 дітей. Відносно низькі показники по росії можуть говорити не про нижчий рівень зникнення дітей, а про нижчий рівень звернень до поліції та довіри до правоохоронних органів і держави загалом. За даними соціологічного опитування 2018 року, 57% росіян довіряють поліції. Натомість у Німеччині рівень довіри у 2018 році перевищував 80%.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний