МАНІПУЛЯЦІЯ: У США в частині штатів скасовуються карантинні обмеження, у тому числі й маски | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: У США в частині штатів скасовуються карантинні обмеження, у тому числі й маски

24 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
585

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому дописі в Facebook Лідія Гончаренко стверджує, що в низці штатів у США скасовуються карантинні обмеження, включаючи маски та медичний примус, а також перестають тиснути на конституційні права і свободи. 

Скриншот допису на Facebook

 

Пояснюємо, що не так.

У різних штатах діють різні карантинні обмеження. Дійсно, у штатах, позначених на фото, карантинні обмеження стосовно масок послабили. До цих 16 штатів входять: Аляска, Аризона, Флорида, Джорджія, Айдахо, Айова, Міссісіпі, Міссурі, Монтана, Небраска, Північна Дакота, Оклахома, Південна Кароліна, Південна Дакота, Теннессі та Техас. 

Утім, масковий режим повністю не скасовують. Раніше в цих штатах люди повинні були носити маски в усіх публічних місцях, а тепер низку обмежень скасували, маски необхідні лише в деяких магазинах, супермаркетах та аптеках.

Крім того, у більшості штатів маски повинні носити працівники ресторанів, магазинів, а також медичні працівники. Ці вимоги поширюються і на штати, де частково послабили карантинні обмеження. Центри контролю та профілактики захворювань США (CDC) встановили обов’язкову вимогу носити маски у громадському транспорті у всіх штатах, ця норма почала діяти з 1 лютого 2021 року.

Карантинні обмеження продовжують діяти у всіх штатах, але кожен штат має різні вимоги. Наприклад, у штаті Техас знімається обов’язок носити маску у публічних місцях з 10 березня. Але деякі міста у Техасі не погоджуються з політикою губернатора штату і продовжують вимагати носіння масок. Великі мережі магазинів, аптек та супермаркетів, такі як Target, Kroger, CVS, Walgreens, Best Buy, Macy’s продовжують вимагати маски для всіх відвідувачів та працівників у всіх штатах Америки.

Не можна стверджувати, що у перелічених штатах повністю зняли карантинні обмеження та відновлюється нормальний ритм життя. Через покращення ситуації з COVID-19 деякі штати послаблюють обмеження та дозволяють повністю відкритися бізнесам. Після вакцинації двома дозами вакцини людям похилого віку дозволяються зустріч з рідними і друзями. Наразі носіння захисних масок залишається обов’язковим у 31 штаті та столиці США. Також, CDC наполягає на дотриманні базових рекомендацій під час пандемії — тримати дистанцію, обмежити час перебування серед інших людей, носити маску при зустрічі з людьми, замовляти доставку їжі або сидіти надворі, а не всередині закладів харчування та часто мити руки. 

Карантинні обмеження — це не медичний примус чи тиск на конституційні права, це ефективні заходи для боротьби з пандемією.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний