Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, посилаючись на статтю Daily Mail, нібито у Великій Британії припиняють програму допомоги українським біженцям. Автори зазначають, що підвищення податків не дозволяє британцям утримувати ще й біженців з України.
Утім, це маніпуляція. Програма Homes for Ukraine продовжується та шукає нових спонсорів для допомоги українським біженцям.
У статті Daily Mail йдеться про те, що активісти стурбовані «тихим згортанням» програми підтримки українських біженців Homes for Ukraine. Фінансування програми було розраховане на шість місяців, зараз термін добігає кінця.Тому деякі орендодавці стурбовані, що державна підтримка не збільшиться разом зі зростанням вартості життя.
Британські громадські організації закликають уряд продовжити програму та збільшити фінансування інших благодійних ініціатив напередодні зими. Офіційної відповіді від уряду Англії наразі немає.
Homes for Ukraine — це програма, створена урядом Великої Британії для підтримки біженців з України. Програма допомагає українцям знайти житло строком мінімум на шість місяців. Так кожен охочий британець може прихистити у себе українську родину. За це орендодавець отримує 350 фунтів стерлінгів на місяць із державного бюджету Сполученого Королівства. Згідно з даними Британського уряду, станом на 18 жовтня цього року, з моменту запуску програми в березні близько 100 000 українців прибули до Сполученого Королівства за схемою Homes for Ukraine.
Понад 30 організацій звернулися до прем’єр-міністра з проханням публічно запевнити, що програма Homes for Ukraine й надалі отримуватиме державну підтримку. Також громадські організації, які займаються підтримкою біженців, закликали уряд виплатити додаткові кошти орендодавцям у зимовий період.
Міністр у справах біженців Річард Гаррінгтон у серпні заявив, що потрібно подвоїти суму, яку отримують орендодавці за програмою. Проте уже через місяць він пішов з посади, а нового міністра ще не призначили.
Питання продовження програми стає дедалі гостріше. Видання цитує слова секретарки лейбористської партії Leveling Up Лізи Ненді: «Цієї зими ми зіткнулися з дуже реальною перспективою надзвичайної ситуації з бездомними, оскільки шестимісячний період розміщення добігає кінця».
Наразі програма Homes for Ukraine продовжує роботу, заявку для отримання або надання допомоги можна заповнити на сайті. У соцмережах організатори закликають британців долучатися до ініціативи, адже з кожним днем все більше українців прибувають у Британію. Однак уряд Британії не давав коментарів щодо продовження програми або створення альтернативних схем для українських біженців.
28 серпня видання The Guardian повідомляло, що після закінчення шестимісячного періоду програми Homes for Ukraine через зростання тарифів більшість господарів не зможуть продовжувати брати участь у програмі без додаткової державної допомоги. Уже влітку The Guardian писало, що не всі орендодавці змогли знайти спільну мову зі своїми гостями. Тому за даними Департаменту з підвищення рівня життя, надання житла та сприяння громадам, станом на 23 вересня 1915 українських домогосподарств залишилися без даху над головою або ризикують стати бездомними, більшість із них — сім’ї з дітьми.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний