МАНІПУЛЯЦІЯ: У забороненому фільмі Роберта де Ніро вся правда про вакцини | VoxUkraine

МАНІПУЛЯЦІЯ: У забороненому фільмі Роберта де Ніро вся правда про вакцини

26 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
1848

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють пости з закликом подивитися нібито заборонений фільм Роберта де Ніро «Вакциновані». Автори постів наполягають, що у цій забороненій стрічці є «правда про вакцинну змову».

«Вакциновані» – нібито документальна розповідь про «відкриття» доктора Ендрю Вейкфільда, який начебто встановив зв’язок між вакцинацією та розвитком аутизму у дітей. 

Утім, це неправда.

Стрічка дійсно існує, втім Роберт де Ніро не має жодного відношення до його створення. Її мали показувати у 2016 році на фестивалі незалежного кіно Трайбека. Співзасновником цього фестивалю був Роберт де Ніро, який, однак, просто запропонував включити кіно до програми, і до створення стрічки не мав жодного стосунку. 

Деякі режисери, які представляли свої роботи на фестивалі сказали, що не хотіли б бути на одному екрані з таким матеріалом. Згодом де Ніро заборонив показ стрічки на цьому фестивалі.

Науковці ще до створення стрічки виявили, що показаний у фільмі зв’язок між вакциною та аутизмом – хибний. А журнал Lancet, де публікувався Вейкфільд, відкликав статтю у 2010 році, вказавши на прогалини в поясненні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний