МАНІПУЛЯЦІЯ: У західній пресі Україну підштовхують до контрнаступу

МАНІПУЛЯЦІЯ: У західній пресі Україну підштовхують до контрнаступу

16 Липня 2024
FacebookTwitterTelegram
380

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у західних ЗМІ «публічно натякають» Президенту України про необхідність розпочинати контрнаступ. 

Утім, це маніпуляція. Матеріал є особистою думкою автора та необов’язково відображає позицію владних структур. Крім того, у статті прямо не закликали Україну розпочати контрнаступ найближчим часом. Натомість автор заявив, що успіх України на переговорах зокрема залежить від успіху на полі бою.

Скриншот публікації

Статтю «Зараз не час домовлятися з Путіним», на яку посилаються користувачі, опублікували у журналі Foreign Policy 3 червня 2024 року. Вона розташована у категорії «Аргумент», і відтак є висвітленням особистої думки автора – Раджана Менона, професора та директора аналітичної організації Defense Priorities Foundation, яка виступає за більш «реалістичну та стриману» зовнішню політику США.

У статті автор розглядає кілька сценаріїв завершення війни: «Дехто стверджує, що найкраще, на що може сподіватися Україна, це угода, яка передбачає її розділ. Навіть якщо припустити, що цей прогноз справджується, характер і ступінь розділення мають значення: є гірші та кращі варіанти. Здатність України домовитися про післявоєнне врегулювання, з яким вона зможе жити, залежить від її військової ефективності протягом наступних 18 місяців чи близько того. Іншими словами, переговори з позиції сили мають значення».

Імовірно, передостаннє та останнє речення користувачі інтерпретували як «публічний натяк» Києву розпочинати контрнаступ. Однак в цьому уривку немає прямого заклику до української влади розпочати наступ. Щобільше, автор не є членом владних структур та просто висвітлив свою суб’єктивну думку щодо питання. 

Також автор називає мету повернення України до кордонів 2014 року «чудернацькою» та натякає, що можливо Україні доведеться піти на компроміс: «Можливо, прихильники переговорів очікують, що Київ дійде висновку, що продовження боротьби призведе до ще гіршого результату, і, керуючись цією логікою, шукатиме компромісу з москвою. Але український президент Володимир Зеленський не виявляв ані найменшого бажання піти на цей крок — не з моменту провалу переговорів, що відбулися в Білорусі та Туреччині невдовзі після вторгнення.

Його метою залишається повернення всіх земель, програних росії з 2014 року, включно з Кримом. Ця мета не висічена у камені і може змінитися, але поки що цього не сталося. Хтось може відкинути цю ідею як чудернацьку, але важливо те, що вона зберігається».

У попередніх текстах Раджана Менона можна помітити наративи, схожі на російські. Так, у березні 2022 року автор писав, що постачання Україні західного озброєння лише ескалює російсько-українську війну та несе ризики того, що рф нападе на країни, що межують з Україною. У квітні того ж року він стверджував, що прагнення України вступити до НАТО стало однією з причин повномасштабного вторгнення рф.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний