МАНІПУЛЯЦІЯ: Угорщина скасовує носіння масок через їхню неефективність

МАНІПУЛЯЦІЯ: Угорщина скасовує носіння масок через їхню неефективність

30 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
620

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео від 24 травня 2021 року Віктор Вікарчук поширює інформацію про COVID-19 і вакцинацію проти нього. Він стверджує, що:

  • Прем’єр-міністр Угорщини визнав неефективність медичних масок проти поширення COVID-19 і тому уряд скасовує карантинні обмеження в країні.
  • В американському штаті Флорида збираються ввести адміністративну та кримінальну відповідальність для тих, хто змушує носити медичні маски.
  • Організація ЮНІСЕФ веде пропаганду ЛГБТ серед українських дітей і тим самим знищує сімейні цінності.
  • ПЛР-тести неефективні для виявлення вірусу SARS-CoV-2.

Утім, Віктор Вікарчук маніпулює.

Карантинні обмеження в Угорщині

21 травня Віктор Орбан, прем’єр-міністр Угорщини, оголосив, що низку карантинних обмежень, як-от комендантську годину, носіння маски в громадських місцях, знімуть, коли кількість вакцинованих в країні перевищить 5 млн осіб (населення країни — 9,6 млн). 23 травня голова уряду повідомив, що ця мета досягнута і маски більше не потрібні в громадських місцях. Однак він не стверджував, що маски неефективні — урядове рішення пояснювали лише успіхами вакцинації.

Наразі організації охорони здоров’я рекомендують носити маски у громадських місцях, навіть якщо ви пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Особливо це актуально, якщо ви проживаєте в населеному пункті з високим рівнем захворюваності на COVID-19 або якщо ви/ваше найближче оточення знаходяться в групі ризику зараження. Вакцинація надає захист проти ускладнень і госпіталізації у разі захворювання, однак вона не гарантує, що ви не будете носієм вірусу та не зможете повторно захворіти на COVID-19.

Угорщина має одні з найвищих показників вакцинації в Європі — станом на 23 травня 51,99% населення отримали щонайменше одну дозу вакцини. Із них — 31,1% повністю вакцинованих. Натомість Україна в цей же період мала 2,23% вакцинованих, із яких лише 0,17% пройшли повний курс вакцинації. Тому порівняння карантинних обмежень в Україні з обмеженнями в Угорщині чи Флориді є маніпулятивним.

Карантинні обмеження у Флориді

3 травня 2021 року у Флориді зняли карантинні обмеження, у тому числі обов’язкові носіння масок. Офіційне обґрунтування зняття обмежень — показники вакцинації в штаті (станом на 3 травня 42,4% населення штату отримали щонайменше одну дозу вакцини, а 30% були повністю вакцинованими), достатній запас вакцин, необхідність відновлення економіки після пандемії. Щоправда, зняття обмежень стосується не всіх громадських місць. Так, у школах, аеропортах, приватних закладах все ще можуть вимагати носіння масок.

Зняття карантинних обмежень не означає, що місцева влада вважає маски неефективним заходом боротьби з COVID-19. На офіційному ресурсі Департаменту охорони здоров’я Флориди досі вказують носіння масок як дієву профілактику зараження COVID-19. Щодо введення адміністративної та кримінальної відповідальності за примусове носіння масок у Флориді, немає інформації про існування таких намірів у місцевої влади.

ЮНІСЕФ та «пропаганда ЛГБТ»

Cам вираз «пропаганда ЛГБТ» викривлює сутність політики толерантності до ЛГБТ-спільноти. Сексуальну орієнтацію не можна нав’язати як, наприклад, політичну ідеологію, вона формується незалежно від вибору людини. Інформування про проблеми ЛГБТ-спільноти спрямоване на подолання дискримінації цієї групи, недопущення порушень їхніх прав, а не на збільшення кількості людей негетеросексуальної орієнтації.

ЮНІСЕФ або Дитячий фонд ООН, засуджує дискримінацію дітей за ознакою сексуальною орієнтації. Крім того, ЮНІСЕФ може надавати інформаційну та фінансову підтримку проєктам, організаціям, які займаються проблемами ЛГБТ-спільноти.

Однак захист прав сексуальних меншин — не єдиний напрям діяльності ЮНІСЕФ. Так, основна мета програми ЮНІСЕФ в Україні на 2018-2022 роки — прогресивна реалізація прав усіх дітей в Україні та скорочення прогалин у доступі до найнеобхідніших послуг. Вказана мета складається з 5 завдань:

  • захист дітей у всіх обставинах;
  • здорове життя з перших років і надалі;
  • соціальна інклюзія та державна політика щодо дітей;
  • вода і стале середовище;
  • освіта для всіх дітей.

В останніх україномовних публікаціях ЮНІСЕФ немає матеріалів, присвячених виключно проблемам ЛГБТ. Навіть у буклеті «Сексуальне виховання дітей» не згадують людей негетеросексуальної орієнтації. 

Натомість більшість матеріалів присвячені вихованню, освіті, здоров’ю дітей та захисту їхніх прав. У публікації «COVID-19: Як включити маргіналізованих та вразливих людей до комунікації про ризики та залучення громад» (не перекладена українською мовою) сексуальні меншини коротко згадують як одну з вразливих груп під час пандемії. 

Нагадуємо, що:

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний