МАНІПУЛЯЦІЯ: Угорський письменник заявив, що правда на боці росії

МАНІПУЛЯЦІЯ: Угорський письменник заявив, що правда на боці росії

23 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
704

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ, посилаючись на статтю видання Politico, пишуть, нібито угорський письменник Аттіла Демко заявив, що правда на боці росії. Багато угорців втомилися від західних цінностей і між ними та Європою зростає розрив, йдеться у фейкових публікаціях.

Насправді російські медіа маніпулятивно передають цитату Аттіла Демко.

У статті Politico «”Проросійська” позиція Угорщини була неминуча» журналіст Вільям Наттрасс наголосив, що угорці не підтримують дії путіна, але через низку історичних та політичних факторів країна не зайняла проукраїнську позицію. На це вплинула зокрема політика премєр-міністра Віктора Орбана. Упродовж багатьох років він розповідав угорцям, що західні погляди небезпечні. На цьому тлі традиційні культурні цінності росії стали виглядати більш привабливими.

Далі журналіст наводить слова експерта з політики безпеки та письменника Аттіла Демко про те, що після 12 років тиску з боку ЄС багато угорців потрапляють у пастку відчуття, що якщо Захід «поганий», то в тому, що робить росія, має бути якась «правда». Тобто експерт не вважає, що правда на боці росіян, він говорить про ситуацію, яка склалася в країні.

Оскільки виборці Орбана вважають, що ЄС вороже налаштований до угорців, вони сумніваються у підтримці західних санкцій проти рф, підсумовує журналіст. Економічна співпраця з москвою, яка є фундаментальною для національної безпеки Угорщини, також не сприяла підтримці антиросійських санкцій. Автор вважає, що до формування негативного ставлення до західних санкцій долучився прем’єр-міністр Угорщини.

Попри це відносини росіян та угорців далеко не ідеальні, пише Натрасс. Позаяк останні досі пам`ятають, як радянські війська придушили угорське повстання 1956 року. Зокрема сам Орбан був палким антикомуністом. До того ж вплив проросійських рухів в Угорщині набагато слабший, ніж у сусідніх Чехії чи Словаччині.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний