МАНІПУЛЯЦІЯ: Україна має право знищувати усе на окупованих територіях — Михайло Подоляк

МАНІПУЛЯЦІЯ: Україна має право знищувати усе на окупованих територіях — Михайло Подоляк

31 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
236

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Михайло Подоляк нібито заявив, що Україна має юридичне право «знищувати все, що знаходиться на території Криму, Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей». Автори дописів стверджують, що Україна начебто збирається атакувати і військові, і цивільні об’єкти на цих територіях через неможливість звільнити їх. 

Утім, Михайло Подоляк заявив, що Україна має право знищувати незаконні російські окупаційні угруповання, які знаходяться на її міжнародно визнаних кордонах. 

Скриншот допису

У спецефірі «Суспільне Новини» від 25 квітня 2023 року Михайло Подоляк прокоментував статтю The Washington Post «At U.S. behest, Ukraine held off anniversary attacks on Russia» («За вказівкою США Україна відклала ювілейні атаки на Росію»). У статті йдеться про те, що українська розвідка нібито планувала удар по Москві 24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення, але відмовилась від цього на прохання США. 

За словами Михайла Подоляка, у статті посилаються на анонімні джерела та нібито «злиті» документи, які насправді не є такими, а інформація у цих документах є лише припущеннями. Зокрема Подоляк зазначив, що удар по Москві лише дасть привід для російської пропаганди говорити про те, що Україна б’є по цивільному населенню у рф. 

Далі Михайло Подоляк перерахував військові цілі, які прагне знищити Україна: «Для нас пріоритетні цілі — це повністю все, що стосується окупаційного угрупування російської федерації на наших окупованих територіях. Оце має бути в повному обсязі знищено і це гарантується нам міжнародним правом. Тобто юридично ми в праві знищувати все, що знаходиться, повторюю, на півострові Крим, наприклад, чи на території Донецької, Луганської області, ну, зрозуміло, Херсонська, Запорізька — тут немає жодних претензій юридичного плану до України. Все, що там є російське, має бути знищено».

Отже, Михайло Подоляк заявив, що Україна має право знищувати всі незаконні російські окупаційні угруповання, об’єкти та цілі, які зосереджені на території Криму, Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей, щоб звільнити ці території від загарбників. Україна визнає міжнародне гуманітарне право, розрізняє військові й цивільні об’єкти та планує удари, виходячи саме з військової логіки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний