МАНІПУЛЯЦІЯ: Україна планує депортувати від 500 до 800 тисяч жителів Криму

МАНІПУЛЯЦІЯ: Україна планує депортувати від 500 до 800 тисяч жителів Криму

16 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
792

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють інформацію, нібито Україна планує депортувати 500–800 тисяч жителів Криму. Про це нібито заявила постійна представниця Президента України в Криму Таміла Ташева у коментарі виданню Deutsche Welle.

Таміла Ташева не заявляла виданню Deutsche Welle, що українська влада планує депортувати всіх кримчан. Представниця зазначила, що росіяни, які незаконно в’їхали до Криму, мають повернутися до рф після того, як Україна звільнить півострів.

В інтерв’ю виданню Deutsche Welle представниця Президента України у Криму Таміла Ташева розповіла, що зараз у Криму незаконно мешкають від 500 до 800 тисяч громадян рф. Тож після деокупації ці люди мають покинути півострів (10:16 – 12:40 на відео): «Від 500 до 800 тисяч людей, за різними експертними оцінками, перебувають на території Криму. У нас єдина відповідь: вони незаконно перебувають на території Криму і вони, звичайно, що мають виїхати і потім уже звертатися до офіційних органів, міграційних, українських, та оформлювати посвідку на проживання. Якщо Україна вирішить такій особі з-поміж російських громадян надати таку посвідку на проживання, вона може в законний порядок її отримати».

Раніше Таміла Ташева в інтерв’ю «Радіо НВ» справді заявляла, що громадян росії, які незаконно перетнули кордон, будуть депортувати згідно з нормами українського законодавства та міжнародного права. Це офіційна процедура, яка називається примусове видворення. Ташева пояснювала, що деякі громадяни рф зможуть офіційно подати заявку на міграційні українські органи та отримати офіційну посвідку на проживання у Криму: «А решта людей, які, можливо, є родичами політв’язнів, у нас є такі знайомі, або адвокати політичних в’язнів, ті, хто сприяли та допомагали, дуже часто таємно, але українській владі, давали якусь інформацію українським збройним силам. Звичайно, певні винятки будуть для таких громадян, вони зможуть офіційно подати заявку на міграційні українські органи та мати офіційну можливість отримати посвідки на проживання».

У 2014 році Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Він визначає, що Україна не визнає примусове набуття українцями на тимчасово окупованих територіях російського громадянства, і воно не є підставою для втрати громадянства України.

Примусовою паспортизацією росія також порушує норми міжнародного права. Згідно зі статтею 45 Гаазької конвенції 1907 року, заборонено змушувати людей на окупованих територіях присягати на вірність державі-окупанту та примусом змінювати їхнє громадянство.

У Євросоюзі також наголосили, що російська паспортизація українців порушує Статут ООН та Конституцію України. У ЄС засудили дії рф та заявили, що не визнають паспорти, видані росією під примусом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний