МАНІПУЛЯЦІЯ: Україна ухвалила закон, який забороняє вести їй мирні переговори з росією

МАНІПУЛЯЦІЯ: Україна ухвалила закон, який забороняє вести їй мирні переговори з росією

20 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
1913

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські представники вкотре заявляють, що рф не висуває умов для поновлення мирних переговорів. Україна нібито сама перервала перемовини та ухвалила закон, згідно з яким українській стороні заборонено вести мирні переговори. 8 листопада 2022 року заступник міністра закордонних справ рф Андрій Руденко заявив, що росія нібито завжди готова до переговорів. Головна умова для початку перемовин — щоб Україна проявила «добру волю».

Це — неправда. Україна не ухвалювала законів, згідно з якими заборонено вести переговори з рф. Росія не зацікавлена у серйозних переговорах та висуває вимоги, рівнозначні капітуляції.

Напередодні псевдореферендумів в ефірі каналу CBS News Володимир Зеленський повідомив, що спроба анексії українських територій унеможливить подальші перемовини з президентом рф.

30 вересня 2022 року після проведення псевдореферендумів президент росії все ж підписав договори про анексію тимчасово окупованих територій України. У відповідь на незаконні дії рф Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО від 30 вересня 2022 року. Цим рішенням РНБО констатувала, що проведення переговорів із президентом російської федерації путіним є неможливим.

5 листопада 2022 року газета The Washington Post із посиланням на власні джерела повідомила, що адміністрація президента США у приватному порядку закликає Україну до переговорів із рф, навіть якщо путін залишиться при владі. Однак пізніше державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна сама вирішуватиме терміни та зміст будь-яких перемовин росією.

До того ж, за словами радника керівника Офісу Президента України Михайла Подоляка, кремль не робив жодних прямих пропозицій Україні щодо перемовин. Усі заяви рф, за словами Подоляка, про «переговори» насправді є маневром для того, щоб перепочити та підготувати новий наступ.

10 листопада 2022 року Президент України в інтерв’ю каналу CNN додав, що готовий говорити з росією, якщо остання визнає себе країною-окупантом, поверне всі анексовані території, свободу, права та справедливість українцям, а також виплатить репарації.

Крім того, у звіті Інституту ведення війни зазначають, що риторика президента рф вказує на те, що він насправді не зацікавлений у серйозних переговорах з Україною. Найімовірніше, путін, Пєсков та Лавров своїми заявами прагнуть створити на Заході враження, що росію потрібно залучити до перемовин. Із публічних заяв зрозуміло, що Кремль прагне таких поступок від Заходу: зменшити фінансову та військову допомогу Україні, визнати незаконну анексію українських територій, обмежити військові дії НАТО та Заходу в Європі. В Інституті вивчення війни зазначають, що висунуті кремлем вимоги рівнозначні капітуляції Заходу. 

У Білому Домі також зазначили, що не бачать ознак того, що президент рф готовий сісти за стіл переговорів та припинити війну. Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі підкреслив, що серйозні наміри до переговорів путін може проявити тоді, коли виведе свої війська з України й припинить обстріли цивільної та критичної інфраструктури. 

Кремль, ймовірно, має намір створити динаміку, за якої західні офіційні особи пропонуватимуть росії превентивні поступки в надії переконати росію розпочати переговори, не вимагаючи значних попередніх поступок росії у відповідь.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний