МАНІПУЛЯЦІЯ: Українська влада продає будівлю лікарні «за безцінь»

МАНІПУЛЯЦІЯ: Українська влада продає будівлю лікарні «за безцінь»

31 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
240

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито українська влада продає будівлі лікарень «за безцінь». Зокрема йдеться про будівлю міської дільничної лікарні у м. Новоукраїнка. Об’єкт площею 118,8 кв.м оцінили всього лише у 9,3 тис. грн.

Утім, йдеться про лікарню ветеринарної медицини. До того ж, згадана сума є стартовою ціною, а не ціною продажу. Будівля досі не продана, тож і вартість приміщення колишньої ветеринарної лікарні теж невідома. 

Скриншот допису

Згідно з інформацією на сайті Фонду держмайна, відповідна будівля справді виступає об’єктом малої приватизації. Вона належить Новоукраїнській районній державній лікарні ветеринарної медицини. Отже, йдеться не про майно закладу охорони здоров’я, а про майно державної установи, підпорядкованої Держпродспоживслужбі.

Згідно із фінансовими документами, встановлена сума у 9,3 тис. грн є балансовою вартістю будівлі. Вона доволі зношена, тому сума нарахованого зносу майже досягає її вартості, коли та тільки була побудована. 

Станом на кінець березня стартову ціну на купівлю знижено до 4,6 тис. грн, оскільки лот виставляється вдруге. Перший приватизаційний аукціон з продажу був запланований на 16 березня 2023 року, однак він не відбувся. Наступні торги розпочнуться 31 березня 2023 року. 

Тобто приватизація проходить у форматі електронного аукціону. Згідно з Порядком проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації, стартову ціну та умови продажу об’єкту визначає аукціонна комісія.  Її утворюють органи місцевого самоврядування. Стартова ціна не є реальною ціною товару, що реалізують. Як правило, реальна ціна виходить значно вищою за стартову. У цьому полягає процедура аукціону: учасники пропонують свої цінові пропозиції, поетапно збільшуючи їх протягом трьох раундів. Наприклад, будівлю Добростанівської дільниці ветеринарної медицини у Львівській області продали за 67,2 тис. грн при стартовій ціні у 3,4 тис грн. Або приміщення пункту ветеринарної медицини у селі Кремеш Волинської області продали за 51,6 тис. грн, хоча стартова ціна була лише 7,1 тис. грн. 

Приватизація платне відчуження майна, що перебуває у державній власності, на користь фізичних або юридичних осіб. Всі об’єкти продаються виключно через аукціони ProZorro.Продажі, публічно і відкрито. Якщо вартість майна нижче 250 млн грн, його відносять до об’єктів малої приватизації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний