МАНІПУЛЯЦІЯ: Українська влада вирішила підняти тарифи на електроенергію для населення

МАНІПУЛЯЦІЯ: Українська влада вирішила підняти тарифи на електроенергію для населення

25 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
228

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що українська влада вирішила підняти тарифи на  електроенергію для населення. Як доказ цього наводять цитату Германа Галущенка, міністра енергетики України: «Це стане одним із рішень для відновлення енергосистеми після спричинених росією руйнувань та пошкоджень».

Однак це — маніпуляція. Зараз влада розглядає кілька варіантів зміни цін на електроенергію, остаточного рішення про підняття тарифів для населення немає.

Під час пресконференції 18 квітня Герман Галущенко заявив, що встановлення нових тарифів на електроенергію ще обговорюють. Він не стверджував, що ціни на електроенергію обов’язково зростуть для побутових споживачів.

Нинішні тарифи для населення — 1,44 грн/кВт-год для споживання до 250 кВт-год на місяць та 1,68 грн/кВт-год для споживання понад 250 кВт-год — діють до 30 квітня 2023 року у рамках режиму покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на учасників ринку електроенергії.

У попередні місяці, зокрема в березні 2023 року, уряд продовжував дію ПСО. За інформацією джерел «Економічної правди», в уряді зараз розглядають механізм поділу споживачів на 2 категорії: з щомісячним споживання до 1 тис. кВт-год та понад 1 тис. кВт-год. Для тих, хто споживає більше 1 тис. кВт-год, обговорюють встановлення тарифу 6-6,2 грн/кВт-год. А для тих, хто споживає менше, можливе або збільшення цін на 30-40% або взагалі збереження поточних цін.

21 квітня Костянтин Ущаповський, голова Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, розповів про один із базових варіантів, які обговорюють в уряді. Це встановлення тарифів 2,4-2,8 грн/кВт-год за умови збереження пільгового тарифу 1,44 грн/кВт-год для споживання до 250 кВт-год.

На момент написання цього матеріалу в уряді ще не прийняли остаточного рішення про підвищення цін для населення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний