МАНІПУЛЯЦІЯ: Українське військове командування визнало неефективність РСЗО HIMARS — NYT

МАНІПУЛЯЦІЯ: Українське військове командування визнало неефективність РСЗО HIMARS — NYT

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
873

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють інформацію, нібито українське військове командування зізналося в інтерв`ю виданню The New York Times, що РСЗО HIMARS були не надто ефективними підчас боїв за Бахмут.

Утім, це маніпуляція. 

У публікації від 26 вересня йдеться про битву за міста Донецької області.  Україна намагалася повернути Лиман, а росія — захопити Бахмут. Ці міста мають стратегічне значення для обох сторін. Лиман і Бахмут під українським контролем стануть «воротами» для звільнення інших територій. Тоді як росіяни використають окуповані міста як плацдарм для наступу на Краматорськ і Слов’янськ, пояснюють автори. Тому обидві армії намагаються відвоювати нові позиції до настання зими.

У коментарі для NYT українське командування в Бахмуті повідомило, що американські ракетні системи не змогли суттєво порушити ланцюги постачання окупантів на цьому напрямку фронту. У свою чергу автори припустили, що росія, вочевидь, змінила тактику, роззосередививши свої боєприпаси. Отже, українське командування говорило про вплив на поставки зброї противника на одній ділянці фронту, а не у всій російсько-українській війні загалом.

Водночас на полі бою американські установки показують себе якнайкраще. Так, журналіст The Wall Street Journal, який побував на південному напрямку, заявив, що HIMARS зіграли ключову роль у контрнаступі України проти росії. Один із військовослужбовців, з яким він спілкувався, розповів, що ці ракетні системи забезпечують 70% від усіх вогневих потужностей, розгорнутих поблизу лінії фронту.

8 вересня американський генерал Марк Міллі на пресконференції в Німеччині заявив, що ЗСУ успішно вразили понад 400 цілей з ракетних комплексів HIMARS.

Зараз Україна проводить перемовини, аби отримати ще декілька одиниць HIMARS швидше, ніж пропонує Пентагон.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний