МАНІПУЛЯЦІЯ: Українські оператори мобільного зв’язку надають безкоштовні мобільний зв’язок й інтернет

МАНІПУЛЯЦІЯ: Українські оператори мобільного зв’язку надають безкоштовні мобільний зв’язок й інтернет

30 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
4291

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Vodafone, Lifecell, Kyivstar нібито надають безкоштовне користування мобільним зв’язком та інтернетом для українців.  Дописи почали з’являтися 2 квітня. Для того, щоб дізнатись деталі, потрібно перейти за посиланням.

Скриншот допису Facebook

Однак українські оператори мобільного зв’язку не повідомляли про безоплатні тарифи. Дописи, які поширюють у соцмережах, — це оманливий спосіб збільшити кількість підписників на телеграм-каналі.

Лише на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну оператори тимчасово надавали послуги безкоштовно. Користувачі могли залишатися на зв’язку без поповнення рахунку, якщо в них закінчилися кошти на рахунку. Про термін, протягом якого можна отримувати послуги безплатно, оператори не повідомляли. 

Зараз оператори надають безплатний пакет у роумінгу для громадян України, які вимушено залишили її територію та перебувають у сусідніх країнах через війну. Перше підключення роумінгу безкоштовне, надані хвилини й гігабайти доступні протягом 30 днів. Потім користувачам потрібно сплачувати за послуги.

Наразі оператори мобільного зв’язку, навпаки, просять абонентів поповнити рахунок, щоб підтримувати мережу стабільною й абонентів, які опинилися в зоні бойових дій. Компанії використовують ресурси на те, щоб відновити пошкоджену внаслідок війни мережу.

Повідомлення Vodafone з проханням поповнити рахунок

У дописах дають посилання на телеграм-канал, де нібито опубліковані деталі новини. Однак посилання веде не на конкретний допис, а на сам телеграм-канал. Так телеграм-канали збільшують кількість підписників оманливим шляхом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний