МАНІПУЛЯЦІЯ: Українські військові відмовляються використовувати західну зброю

МАНІПУЛЯЦІЯ: Українські військові відмовляються використовувати західну зброю

28 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
607

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють інформацію про те, що Збройні сили України часто відмовляються використовувати зброю західного зразка, зокрема дрони-камікадзе Switchblade, і надають перевагу комерційним аналогам. У публікаціях посилаються на  статтю CNN.

Утім, це маніпуляція: CNN повідомляли, що в деяких випадках — а не «часто» — військові ЗСУ надають перевагу комерційним дронам.

Скриншот новини

У статті CNN йдеться: «У деяких випадках, за словами одного з джерел, повʼязаного з американською розвідкою, Україна просто вирішує не використовувати незнайомі західні системи. Наприклад, незважаючи на отримання сотень дронів Switchblade, деякі підрозділи вважають за краще використовувати комерційні дрони, оснащені вибуховими речовинами, які є більш зручними для користувача» («In some cases, according to one source familiar with US intelligence, Ukraine is simply opting not to use the unfamiliar Western systems. For example, despite receiving hundreds of Switchblade drones, some units prefer to use commercial drones rigged with explosives that are more user-friendly»)

CNN не пишуть, що ці випадки є частими. Також у статті пояснюють, що українці військові навчаються користуватись західною технікою за кордоном, однак цей процес вимагає часу і відкликає бійців з поля бою.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний